Olaylar aynı kişiler ve tepkiler farklı! İşte Erdoğan ile İmamoğlu arasındaki VİP farkı...

CHP'nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu-Giresun Havalimanı'nda VİP kısmına alınmayınca Ordu Valisi hakkında 'itlik yapmıştır' ifadelerini kullanmasının ardından, 20 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bodrum Havalimanı'nın VİP kısmına alınmadığı haberleri gündeme geldi.

Olaylar aynı kişiler ve tepkiler farklı! İşte Erdoğan ile İmamoğlu arasındaki VİP farkı...

CHP'nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu-Giresun Havalimanı'nda Ordu Valisi hakkında  'itlik yapmıştır' ifadelerini kullanıp kullanmadığı tartışılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 yıl önce benzer bir olayla karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı.

İMAMOĞLU VE EKİBİ REZALET ÇIKARDI

Karadeniz turuna çıkan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı’nda VIP bölümünü kullanmak istedi. VİP bölümüne alınmayan İmamoğlu ve yanındaki CHP'liler Ordu Valisi Seddar Yavuz'a ve görevli polis memurlarına hakaret etti. Ordu Valiliği yaptığı açıklamayla İmamoğlu'nun rezalet çıkardığını belirtirken, konuyla ilgili soruşturma başlatacaklarını belirtti.

1999 yılına ait bir gazetede yer alan haberde, "İstanbul Büyükşehir Belediye eski Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Bodrum'a giderken kullandığı VIP salonuna dönüşünde izin verilmedi. Atatürk Havalimanı Mülki Amiri Saim Eskioğlu, Erdoğan'ın şu andaki durumunun, VIP yolcu listesine uygun olmadığını söyledi. Ailesiyle birlikte dün İzmir'e giden Erdoğan da 'VIP hasretinde değilim' dedi" ifadeleri kullanılıyor.

06/08/199 tarihli Sabah gazetesi arşivinde de haber şöyle yer alıyor: 

VIP HASRETİ ÇEKMİYORUM

Her yerde çifte standart uygulandığını söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, "VIP'ten rantiyeci çocuklarının nasıl yararlandığını ben biliyorum" dedi İstanbul eski Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan leyleği havada gördü. Bodrum'da bulunan Adnan Şenses'i ziyaret ettikten sonra önceki gün İstanbul'a dönen Erdoğan bu kez de bir dostunu ziyaret için ailesiyle İzmir'e gitti.

Bodrum dönüşünde VIP kapısından giriş yapmasına izin verilmeyen Erdoğan, İzmir'e gitmek üzere geldiği alanda bu kez iç hatlar terminalini kullandı.

Erdoğan, VIP gerginliği konusunda, kendisinin hiç bir zaman ayrıcalıklı şeyler arayan biri olmadığını belirterek şunları söyledi: "Benim üzüldüğüm konu ülkemdeki standartların çift kollu olarak uygulanması. Ben VIP'ten kimlerin geçtiğini biliyorum. Çeşitli rantiye çevrelerinin torunlarına varıncaya kadar, ecdatlarına varıncaya kadar orayı nasıl kullandıklarını biliyorum. Hiç oradan geçmeye hakkı olmayanların nasıl geçtiğini biliyorum."

Bodrum'a gitmeden önce Vali'yle görüştüklerini ve VIP kullanmalarında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyen Erdoğan, "Dönüşte VIP'ten çıkamayacağımızı söylediler. Bir gün önce başka, bir gün sonra başka" diye konuştu.

ESKİ BAŞKAN SÖZEN DE GEÇİYOR

endisinden önceki belediye başkanlarının şu anda VIP salonunu kullandığını da söyleyen Erdoğan, eski belediye başkanlarından Nurettin Sözen'in de VIİP'i kullandığını ve bu uygulamanın kendisine karşı olduğunu söyledi. Erdoğan "Mahkumiyetinizin bunda bir etkisi olabilir mi" şeklindeki soruya da "Hayır onunla hiç alakası yok. Kaldı ki VIP'ten geçmenin hasreti içinde değilim. Burası beni daha mutlu ediyor. Halkımla birlikte geçeceğim, onlarla iç içe olacağım" şeklinde cevap verdi.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5