Operasyon için kim ne dedi?

Ergenekon soruşturması kapsamındaki son gözaltılar, gündeme bomba gibi düştü. AK Parti cephesi hukuka saygı vurgusu yaparken, muhalefet gözaltılara sert tepki gösterdi.

Operasyon için kim ne dedi?

İşte o açıklamalar:

Devlet Bakanı Cemil Çiçek: Ben hiç o işlere girmem. (kapatma davası ve Ergenekon soruşturması arasında bağlantı olup olmadığına ilişkin soru üzerine) dışarıda, siyaset ve hukukun iç içe olduğu yönünde yorumlar, değerlendirmeler yapılıyor. Böyle yorumlar yapılıyor. bunun dışında bir şey söylemem.

Adalet Bakanı Mehmet Sli Şahin: Bu bir soruşturmadır, soruşturmanın da gizliliği esastır. adalet bakanı olarak bu konuya herhangi bir açıklama yapmam söz konusu olamaz. Çünkü yargı bağımsızdır. erkler birbirinin işine müdahale etmez.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat: Müdahil olmamamız lazım. Yargının bağımsızlığına ve tarafsızlığına saygı duymalıyız.

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya: Gizli takibat yürüyor. olağandışı bir olay. Şu anda durum net değil.

AK Partili Zafer Üskül: Ben yargıçlara güveniyorum, yargının bağımsız olduğunu düşünüyorum.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav: Gözaltıların nedenleri kısa zaman içinde aydınlatılmalı ve kamuoyu bilgilendirilmelidir. Hukuk devletinde keyfi uygulamalar yapılıyor sanısı, herkesi tedirgin eder.

CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek: Muhalefete, laik ve demokratik cumhuriyeti savunanlara dönük bir yıldırma ve korkutma hareketi genişleyerek devam ediyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş: Bu ülkenin ulusun birliğini, bütünlüğünü savunan demokratik laik cumhuriyeti savunan güçlere, karşı bir seferberlik başlatılmıştır.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce: Ben de ulusalcıyım beni de gözaltına alın.

DTP Grup Başkanı Emine Ayna: Anlaşıldığı kadarıyla, AKP hükümeti bu operasyonu kendi siyasal programına uygun bir tarzda yürütmektedir.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer: toplum, bilerek ya bilmeyerek ayrıştırılmaya çalışılıyor. korku imparatorluğu kurulmaya çalışılıyor.

Anavatan lideri Erkan Mumcu: Ergenekon soruşturması kapsamındaki son gözaltılar, gündeme bomba gibi düştü. ak parti cephesi hukuka saygı vurgusu yaparken, muhalefet gözaltılara sert tepki gösterdi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 01:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5