banner30

banner29

Orhan Pamuk hakkında çok çarpıcı ifadeler!

Bosna Hersek'li gazeteci ve yazar Emine Seçeroviç Kaşli, twitter adresinde yaptığı açıklamalarda Orhan Pamuk'un gerçek yüzünü ortaya koydu. Saraybosna'daki konuşmasına takip eden gazeteci Kaşli, Pamuk'un içine düştüğü çelişkilere vurgu yaptı.

Dosya 02.07.2019, 19:08 03.07.2019, 11:26
Orhan Pamuk hakkında çok çarpıcı ifadeler!

Dünyaca ünlü Nobel ödüllü Türk yazar Orhan Pamuk hakkında değerlendirmelerde bulunan Bosna Hersek'li gazeteci ve yazar Emine Seçeroviç Kaşli, Pamuk hakkında çok çarpıcı ifadelerde bulundu.

SARAYBOSNA'YA GELMEDEN ÖNCE ''SİYASET KONUŞMAM'' DEDİ

Geçtiğimiz günlerde Orhan Pamuk'un Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya geldiğini belirten Kaşli, Pamuk'un kitaplarının Bosna Hersek'te de bilindiğini ve hatırı sayılır bir okuyucu kitlesi olduğunu belirtti. Açıklamalarına devam eden Kaşli, Pamuk'un Saraybosna'ya gelmeden önce verdiği röportajda asla siyaset konuşmayacağını belirtmesine vurgu yaparak kitaplarından bahsetti.

HER İFADESİ ÇELİŞKİ DOLU

Saraybosna'ya geldikten sonra röportaj veren Pamuk'un bir anda Türkiye'deki hükümeti ve Erdoğan'ı eleştirmeye başlamasının ardından gelen röportajlarda da siyaset yapmaktan kendini alıkoyamadığı belirtildi. Bosna Hersek basınına göre 25 Haziran'da Saraybosna'da konuşan Pamuk'un ''Türkiye'de insanlar korkuyor'' ifadelerini kullandığı esnada Türkiye'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu'nun zafer kutlamalarına halen daha devam ediliyordu. Kaşli, Pamuk'un ''Hükümeti eleştiren hapse giriyor'' ifadelerinin ardından İstanbul'da nasıl güzelce yaşadığını belirterek bir çelişkiye de imza attığını belirtti.

TÜRKİYE'NİN YAPTIKLARINA GÖZLERİNİ KAPADI

Pamuk'un içine düştüğü çelişki yumağını birbir sıralayan Kaşli, "Kabul ettiği mülteciler için Angela Merkel'e saygı duyuyorum" diyen Pamuk'un Türkiye'nin 5 milyona yakın mülteciyle dünyanın en çok mülteci barındıran ülke olmasından bahsetmemesine de değindi. Her fırsatta siyaset konuşmam diyen Pamuk'un İstanbul'u aldık çok mutluyum diyerek, adeta CHP'li olduğunu itiraf ettiğini belirtti diyen Kaşli, Mostar'daki Koski Camii'ne hayran kalıyor ama o camiyi savaştan sonra Türkiye'nin onardığını bilmediğini vurguladı. 

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?