banner29

Papalığın talimatıyla Peygamber Efendimiz'in naaşını çalacaklardı! Hedef halen daha Kabe...

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, Kabe'de Corona Virüsü bahanesiyle tavafın durdurulması üzerinden tarih boyunca Kabe'ye ve Peygamber Efendimizin naaşının çalınmasına yönelik teşebbüsleri canlı yayında anlattı. Türkiye televizyonlarında belki de ilk kez Milli Diriliş'te konuşuldu! İşte detaylar ve haberin kapsamlı video band kaydı...

Dosya 13.03.2020, 16:36 13.03.2020, 18:15
Papalığın talimatıyla Peygamber Efendimiz'in naaşını çalacaklardı! Hedef halen daha Kabe...

HaberVakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te bu hafta da dikkat çeken detaylar yer aldı.

"PEYGAMBER EFENDİMİZ'İN NAAŞINI ÇALMAYA ÇALIŞTILAR!"

Peygamber Efendimiz'in naaşının tehlike altında olduğunu belirten Yılmaz, ''Faizin kalkması, ekonominin güçlenmesi, ahlakın güçlenmesi ve cihat ruhunun dirilişi hem vatanın hem Kabe'nin ve hem de Mescid-i Aksa'nın korunmasıdır. Dille bu iş olmaz. Kalple, dille ve fiili olarak vatan korunur. İslam düşmanlarının Kabe'yi yıkma hedefleri yeni değil. Dün Kabe'yi yıkmaya gelen Ebrehe ordusunun bügünkü temsilcileri, Avrupa, Rusya, Çin, Amerika'dır. Papalık 11. yy'da "Peygamber Efendimiz'in naaşını kim çalar Roma'ya getirirse günahları affolacak, boyunca ipekler, ağırlığınca altın ve kendisine cennetin krallığının verileceğini" belirtmişti. 3 kişi o dönem Efendimizin naaşını çalmaya çalışırken yakalandı ve idam edildi. Daha sonra Peygamber Efendimiz'in kabri etrafına kurşun döktürülürek korumaya alındı" ifadelerini kullandı ve çok önemli izahatlarda bulundu.

"LAWRENCE VE KAB BİN EŞREF'İN EVİ DURUYOR!"

Prens Selman üzerinden vehhabi kafasını eleştiren Yılmaz, ''Avrupalılar Cidde'de kale yapıyordu o dönem. Yavuz Sultan Selim Avrupalılar'ı bölgeden çıkarmıştı. Yavuz'ın yaptırdığı Ecyad Kalesi'ni yıktı Suudiler ama Arabistanlı Lawrence'in evi duruyor. Medine'de Peygamber Efendimiz'e suikast düzenleyen İsrailoğulları'ndan Kab bin Eşref'in evi de hala duruyor. Hz. Ebubekir'in Hz. Ömer'in evini yıktın bidat diye... Bunları neden yıkmadın.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar (1)
adsız vatandaş 1 yıl önce
Bu herif halen hayatta mı?
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?