banner29

Pasaport çetesinden 'görünmez' yöntem

Konyada bir yıldır takip edilen 'pasaport çetesi'ne yönelik operasyonlar devam ediyor.

Dosya 29.05.2008, 04:50 26.07.2019, 18:15
Pasaport çetesinden 'görünmez' yöntem

Âmâ adam "beni kullanmışlar" derken polis bunun şebekelerin yeni yöntemi olduğunu söyledi. Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 yıldır takip edilen suç örgütüne yönelik başlatılan operasyon sürüyor.

Konya merkezli Gaziantep, İzmir, İstanbul ve Aydın'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda 106 kişi gözaltına alındı. Örgütün, insan kaçakçılığı yaptığı, çok sayıda sahte evrak ve pasaport hazırladıkları öne sürüldü.

EMEKLİ POLİS DE İŞİN İÇİNDE

Gözaltına alınan şüphelilerin içerisinde emekli polis ve bir kâtibin de olduğu öğrenildi. Örgütün görme engelli bir şahsı, sahte pasaport ve evrakları taşıması için kurye olarak kullandığı ortaya çıktı. Emniyet kaynakları, kurye olarak engelli bir kişinin seçilmesini şöyle açıkladı:

HABERİM YOKTU

"Bu stratejik bir tercih. suç örgütü üyeleri hem bir engellinin şüphe çekmemesi, hem kimliklerinin deşifre olmaması için kurye olarak görme engelli bir şahsı kullanmış. Şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere şubeye götürüldü. Âmâ adam ise olaylardan hiç haberinin olmadığını ve kullanıldığını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?