banner29

Peçeyi yasaklayan Avrupa ülkelerinde peçeye benzer maske takmadan insanlar sokağa çıkamıyor

Avrupa'da artan ırkçılıkla birlikte bazı ülkelerde ortaya konulan 'peçe yasağı'nın tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgınının ardından insanların önlem olarak ağzını burnunu kapatması dikkat çeken bir tesadüf olarak ortaya çıktı.

Dosya 17.03.2020, 17:39 17.03.2020, 19:11
Peçeyi yasaklayan Avrupa ülkelerinde peçeye benzer maske takmadan insanlar sokağa çıkamıyor

Avrupa'da artan ırkçılıkla birlikte Müslümanlara karşı oluşturulan baskıyla gelen 'peçe yasak'larının ardından tüm dünyayı saran koronavirüs salgınıyla insanların ağızlarını ve burunlarını örtmek için maske kullanması dikkat çeken bir tesadüf olarak sosyal medya kullanıcıları tarafından dile getirildi.

AĞZI VE BURNU ÖRTAN PEÇENİN YASAKLANDIĞI ÜLKELERDE PEÇEYE BENZER MASKE TAMADAN SOKAĞA ÇIKAMIYORLAR

Fransa, Belçika, Hollanda, Avusturya, Bulgaristan ve Danimarka gibi Avrupa ülkelerinde hayata geçirilen 'peçe yasağı'; Avrupa'daki insan haklarının gerilediği yönünde yorumlara ve sert eleştirilere neden olmuştu. Bugün gelinen noktada Çin'den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla birlikte Avrupa ülkelerinde sokağa çıkan insanların maske takarak yüzlerinin büyük bir kısmını kapattığı görüldü. Peçe yasağının olduğu Avrupa ülkelerinde peçeye benzer tıbbi maske takan insanların görüntüleri, ülkelerinde uygulanan peçe yasağını akıllara getirdi.

HaberVakti

Yorumlar (2)
Şura 1 yıl önce
Mehmet tesadüf değil tevafuk
Mehmet 1 yıl önce
Tesadüf müTevafuk mu
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?