banner29

Piyanist Hüseyin Sermet: Halifeliğin kaldırılması ve alfabenin değiştirilmesi hataydı

Dünyaca ünlü Türk piyanist ve besteci Hüseyin Sermet, hop oturup hop kalkacaklar ama cumhuriyete geçişten sonra yapılan en büyük iki hatanın halifeliğin kaldırılması ve alfabenin değiştirilmesi olduğunu vurguladı.

Dosya 19.11.2019, 22:01 19.11.2019, 22:58

Halifeliğin kaldırılması ve alfabenin değiştirilmesinin büyük bir hata olduğunu vurgulayan isimlerin arasına dünyaca ünlü Türk piyanist ve besteci Hüseyin Sermet de eklendi. 

DİNİ SIFIRLAMAYA ÇALIŞTILAR

HaberTürk'te Kübra Par'la Açık ve Net programında açıklamalarda bulunan Sermet, ''Şu anda ortada bulunan dehşetengiz vasatlığı şaşırarak izlememiz gerekmiyor. Türkiye Cumhuriyetin ilk yıllarında iki büyük hata yapıldı. Bunların başında halifeliğin kaldırılması gelir. Yine birileri hop oturup hop kalkacaklar. Halifelik denilince onlarına aklına sadece ve sadece din gelir. Din nedir, biliyor musunuz? Yaşam tarzıdır. Yaşam tarzı başlıbaşına bir kültürdür. Zaten dini sıfırlamayak çalışmak. Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan seküler bir projedir.'' ifadelerini kullandı.

KÜRESEL BİR OYUN VAR VE GÜLEN DE BUNUN BİR PARÇASI

Küresel bir oyundan bahseden Sermet, ''Anglosakson dünyanın uyguladığı bir projedir, bu. Bunu ilk kez İngilizler başlattı. Pakistan ve Hindistan'da ilk olarak kendilerine uygun bir İslam istediler. Çünkü İslam ciddi bir kültür. Ne yapacaklar kendilerine uygun bir İslam oluşturacaklar. Ahmediler'i piyasaya sürdüler. Türkiye'de ve diğer Müslüman ülkelerde Fetullah Gülen'i piyasaya sürdüler. Bunlar Türkiye'nin nasıl ele geçirilmeye çalışıldığının bir kanıtıdır.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?