banner30

banner29

Prof. Dr. Bülent Arı: Cahil halkın ferasetine güveniyorum

2016 yılında o dönem Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Prof. Dr. Bülent Arı, '' Ülkeyi ayakta tutacak olanlar okumamış hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halkın ferasetine ben güveniyorum.'' ifadelerini kullanarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Dosya 13.09.2020, 16:54 13.09.2020, 17:41
Prof. Dr. Bülent Arı:  Cahil halkın ferasetine güveniyorum

2016 yılında o dönem Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Prof. Dr. Bülent Arı, KRT TV'de Çağlar Cilara'ya yaptığı açıklamalarla tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

ÜLKEYİ AYAKTA ONLAR TUTACAK

Açıklamalarını net bir şekilde dile getiren Arı, “Ben daha çok cahil ve okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum bu ülkede. Ülkeyi ayakta tutacak olanlar okumamış hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halkın ferasetine ben güveniyorum. O beyannamenin ben neresinden tutayım” vurgusunda bulunmuştu.

SULTAN HAMİT DEVRİNDE DE

Amasız fakatsız konuşan Arı, “Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor. Ülkeyi ayakta tutacak olanlar okumamış cahil halk. Türkiye’nin okumuş kesimi profesörden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları. Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Üniversite ve sonrası çok vahim. Çünkü zihinleri bulanık. Sultan Hamit devrine dönelim. Sultan Hamit mülkiye olmak üzere sultaniyeleri kurdu. Yani Osmanlı Aydınlanması’nı sağlayan Sultan Hamit’tir. Bu okullarda okuyanlar Sultan Hamit’i devirdir. Bu okullarda okuyanlar Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar Osmanlı Aydınlanması’nın mezunlarıdır. Biz de de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar bazıyor. Ben açıkçası korkuyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?