banner30

banner29

Sarık tehlike ama bunlar değil!

Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, camide cübbe ve sarıkla namaz kılmayı yasakladığını ilçe müftülüğüne ileterek duyurdu. Vatandaş olaya tepkili...

Dosya 15.08.2008, 17:49 02.02.2020, 13:32
Sarık tehlike ama bunlar değil!

Not: Haberde yer alan resimler, elimize ulaşan onlarca resim arasında zorlukla seçtiğimiz ve yayınlayabildiğimiz(!!) resimlerdir.. Bodrum'un içinde bulunduğu ahlaki çöküntü orada görev yapan mülki erkanı koltuğundan etmesi gereken derecede vahimdir.. Sorumlu Bakanlık, Türk aile yapısına zarar veren bu oluşumların önüne geçmeyen yetkililerden neden hesap sormamaktadır?

Devlet güvencesiyle korunan toplumumuzun değer yargılarının, hiçe sayıldığı Bodrum'un kaymakamı bu rezillikleri görmüyor musun??

BODRUM'DA 'SARIK' TEHLİKESİ

Gaylerin sokaklarında cirit attığı, Türk erkeklerinin saati 18 dolara jigolo olduğu, KIZLARIMIZIN KÜÇÜK YAŞLARDA FUHUŞA İTİLDİĞİ, ahlaksızlığın diz boyu olduğu iddia edilen Bodrum'da, bunları tehlike olarak görmeyen KAYMAKAM, sarığı tehlike olarak gördü!

BODRUM Kaymakam'ı sarık ile namaza yasak getirdi

Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, camide cübbe ve sarıkla namaz kılmayı yasakladı. Vatandaşlar ise kaymakama tepkili.

Muğla Bodrum’da camide cübbe ve sarıkla namaz kılmak, Kaymakam’ın talimatı ile yasaklandı.

İlçe Kaymakamı Abdullah Kalkan, Merkez Camii’nde namaza gelen birkaç vatandaşın sakallı ve sarıklı olduğunu görünce, İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit’e talimat vererek cübbe ve sarıkla camiye gelinmesini uygun görmediğini, bu durumun engellenmesini istedi.

20 yıldır Bodrum’da yaşayan ve esnaflık yapan Yusuf Bozdağ, cüppe ve sarıkla namaza gittiği için uyarı alan ve bu şekilde camiye gelmemesi istenen Bodrum sakinlerinden sadece birisi. 20 yıldır ailesi ile birlikte Bodrum’da yaşayan Yusuf Bozdağ, cami yanında dükkanının olduğunu, son üç haftadır sarık ve cübbe ile namaza geldiği için Kaymakam’dan baskı gördüğünü söyledi.

Bozdağ, “Bodrum Kaymakamı, Müftü Bey’e, bizimle konuşup ‘Cübbe giyen genç cemaat cübbelerini çıkarıp, sakallarını kesip camiye gelsinler. Aksi halde onları Merkez Camii’nde görmek istemiyorum’ demiş. Müftü Bey de bizimle konuştu. Sünneti yaşamak istiyorum fakat cübbe giyen cami cemaatinin iş yerlerine polis gelip ifade alıyor. Kaymakam haksız bir şekilde bizi sindirmeye çalışıyor. Eskiden namazdan sonra Kur’an okurduk. Şimdi namazdan sonra cami kapatılıyor. Baskılar üzerine Kaymakam Bey’in makamına kadar giderek kendisiyle görüşmek istedik, fakat bizi kabul etmedi. Karşısına alıp konuşmaya bile tenezzül etmedi. Hâlbuki Kaymakam Bey aynı caminin kapısının önündeki dövmecileri görmezden geliyor. Bu dövmeciler, kadınların açık saçık vücutlarına ulu orta yerde dövme yapıyorlar. Ortaya gayet nahoş görüntüler çıkıyor. Onlara hiç müdahale eden olmuyor” şeklinde konuştu.

Bodrum Müftüsü Mehmet Yiğit, cübbe ve sarıkla namaz kılıp daha sonra cübbe ve sarıklarını camide bırakan bazı esnafların uyarıldığını doğrularken, Merkez Camii önünde dövmecilerin yol açtığı nahoş görüntüleri de teyit etti. Mağdur cemaatle konuşmayan Kaymakam Abdullah Kalkan ise sorularımızı cevaplandırmaktan kaçındı.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?