banner30

banner29

Şevki Yılmaz, Beraat Gecesi'nin hikmeti, İrfanı ve derin anlamını canlı yayında anlattı!

İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz, canlı yayında Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in sorularını yanıtladı ve Ramazan Ayı'nın müjdecisi Şaban-ı Şerif ve Beraat Gecesi'nin Hikmeti, İrfanı ve Derin Anlamını anlattı. Program; Milli Diriliş Youtube ve Kanal 68 TV ekranlarından yayınlandı. İşte detaylar...

Dosya 27.03.2021, 23:30
Şevki Yılmaz, Beraat Gecesi'nin hikmeti, İrfanı ve derin anlamını canlı yayında anlattı!

İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz, canlı yayında Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in sorularını yanıtladı.

Ramazan Ayı'nın müjdecisi Şaban-ı Şerif ve BERAAT GECESİ Hikmeti, İrfanı ve Derin Anlamı!

Bu gece nasıl ifa edilir?
Her gecemiz nasıl Beraat olur?
Günahlarımızdan nasıl Beraat ederiz?

Hepsi ve daha fazlası için:

Yorumlar (1)
Şaban Uçur 3 hafta önce
Selamun Aleyküm,
Beraat etmenin yolu Kuran da açıklanmıştır.
4/NİSÂ-64: Ve mâ erselnâ min resûlin illâ li yutâa bi iznillâh(iznillâhi), ve lev ennehum iz zalemû enfusehum câûke festagferûllâhe vestagfere lehumur resûlu le vecedûllâhe tevvâben rahîmâ(rahîmen).
Ve Biz, (hiç) bir resûlü, Allah'ın izniyle kendilerine itaat edilmesinden başka birşey için göndermedik. Ve onlar nefslerine zulmettikleri zaman, eğer sana gelselerdi, böylece Allah'tan mağfiret dileselerdi ve Resûl de onlar için mağfiret dileseydi, mutlaka Allah'ı, (iki tarafın da) tövbelerini (onların tövbesini ve Resûl'ün mağfiret talebini) kabul eden ve rahmet edici olarak bulurlardı.
25/FURKÂN-70: İllâ men tâbe ve âmene ve amile amelen sâlihan fe ulâike yubeddilullâhu seyyiâtihim hasenât(hasenâtin), ve kânallâhu gafûren rahîmâ(rahîmen).
Ancak kim (mürşidi önünde) tövbe eder (böylece kalbine îmân yazılıp, îmânı artan) mü'min olur ve salih amel (nefs tezkiyesi) yaparsa, o taktirde işte onların, Allah seyyiatlerini (günahlarını) hasenata (sevaba) çevirir. Ve Allah, Gafur'dur (günahları sevaba çevirendir), Rahîm'dir (rahmet nuru gönderendir).


25/FURKÂN-71: Ve men tâbe ve amile sâlihan fe innehu yetûbu ilallâhi metâbâ(metâben).
Ve kim (mürşidi önünde) tövbe eder ve salih amel (nefs tezkiyesi) işlerse, o taktirde muhakkak ki o, tövbesi kabul edilmiş olarak Allah'a ulaşır (hayattayken ruhu Allah'a ulaşır).
Evet, Allah'a ulaşmayı dileyen (böylece takva sahibi olan) kişinin enfal 29 a göre günahları örtülür. Mürşidin önünde tövbe ettiği zamanda bütün günahları sevaba çevrilir ve böylece müninun 102-103 e göre cennete ehil kılınır. Allah razı olsun.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?