banner29

Şevki Yılmaz: CHP 'cumhuriyet' adına milleti ezdi

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, CHP'nin cumhuriyetin adını kullanarak milleti ezdiğini ve cumhuriyete savaş açtığını ifade etti.

Dosya 30.10.2019, 17:59 30.10.2019, 22:46
Şevki Yılmaz: CHP 'cumhuriyet' adına milleti ezdi

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Dirliş'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'yla ilgili önemli açıklamalar yer aldı.

SADECE KÜRTLERE DEĞİL, TÜRKLERE DE ZULMEDİLDİ

Osmanlı hiçbir ırka zulmetmediğini belirten Yılmaz, ''Zulmü yapanlar, cumhuriyet adına iktidarı ele geçirip, mutlu azınlığın haklarını koruyup cumhuru ezen bizzat o yönetimlerdir. Kürtlere kim zulmet mi? Menderes mi, Erbakan mı, Erdoğan mı? Hayır... Tam aksine Kürtlerin haklarını koruyan yönetimler, hep milletin iktidarları oldu. Türkiye'de yönetimi entrika ile ele geçiren CHP yönetimi olduğu bu zulümlerin hamisi... Sadece Kürtlere zulmedildi dersek, Türklere de haksızlık yapmış oluruz. Doğu batı demeden herkes zulme uğradı. Alevilere de CHP zulmetti. Utanmadan cumhuriyet kutluyorlar. Alevi-Sunni, Türk-Kürt ayrımını bunlar getirdi.'' ifadelerini kullandı.

ÜMMETİN BAŞINI KOPARAN CHP KENDİLERİNİ PADİŞAH YAPTI

''Cumhuriyeti milli olarak kuran ilk meclistir.'' diyen Yılmaz, ''Kim ilk meclisi tasviye etti? 23 Nisan 1920 Cuma günü Kur'an'larla açıldı. İlk meclis anayasasında İslam yazan ilk meclistir. 1923'te de İslam'ı anayasadan kaldıramadılar. O dönemdeki meclis millidir. Cumhuriyet bir yıl yaşadı, sonra boğduruldu. Ümmetin başını koparan CHP, kendilerini padişah yaptı.'' açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?