banner30

banner29

Şevki Yılmaz'dan 6284 sayılı kanuna sert tepki! Derhal kaldırılmalı...

İlahiyatçı yazar Şevki Yılmaz, 6284 sayılı aileyi koruma kanunun aileleri dağıttığını belirterek sert eleştirilerde bulundu.

Dosya 02.01.2019, 14:41 14.06.2019, 20:10
Şevki Yılmaz'dan 6284 sayılı kanuna sert tepki! Derhal kaldırılmalı...

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te 6284 sayısılı aileyi koruma kanunu ele alındı.

AVRUPA'YI GEÇME YARIŞINA GİRDİK

Allah'a, peygambere ve Kur'an'a güvenmek lazım diyen Yılmaz, ''Hakları akıl tespit edemez, hak tespit eder. Kadına şahit gerekmezmiş. Şahitsiz yargılama olur mu? Bu kafayla gidilirse yakında erkekleri koruma kanunu çıkarmak zorunda kalacağız. Avrupa'da bile böyle bir kanun yok. Biz Avrupa'yı geçme yarışına girdik. Zulümdür... Allah zalimi sevmez. İslam hukukundan başka ortaya koyduğunuz tüm fikirler, zulümdür.'' dedi.

BU YASALAR DERHAL DEĞİŞTİRİLMELİ

'Kadın ve erkek birbirinden ayrılmaz parçadır' diyen Yılmaz, ''Şimdi devletleri yıkma yolu yerine, devleti işgalden önce aileleri işgal planına alet olanlar Allah'a hesap veremezler. Bu yasalar derhal değiştirilmeli. Nasıl bir kadın şahit olmadan kocasını şikayet edebilir? Haçlı seferleriyle yıkamadıkları Anadolu insanını evde yıkma planıdır. Bu yasa çıktıktan sonra öldürülen kadın sayısı azaldı mı? Hayır.. Avrupalılar'ın yasaları bize uymaz. Anadolu insanına cinnet getirtir. Bu yasaları çıkaracağınıza evlilik eğitimi verin topluma. İnsanlar evlilikten soğudu. '' açıklamasında bulundu.

Yorumlar (7)
İbrahim Asar 2 yıl önce
Bu 6284 ile aileler nasıl kurtulur ki. Kadın şikayet edeceğim diye eşini tehdit edecek kadar rezillik sergiliyor. sonra ya koca karısına zulüm edecek yada evi terkedecek. hiç olmazsa eşinden soğuyacak mutluluğu dışarıda arayacak. en güzel sözdürki haketmeyene hak vermek
Recep KARDEŞ 2 yıl önce
Çok Doğru Söylemiş Hocam
İrfan atay 2 yıl önce
6284 kanunu çıktığindan beri kadın cinayetkeri çoğaldı devlet kadına diyor kocanı şikayet et biz seni koruyalım bir hafta sonra o kadın ne yazık ki cinayete kurban gidiyor erkeğin üstüne tazminat nafaka altınlarıda kadına ver evi de kadına ver sonra adam nafakayıda ödeyemesse hapise at sonra bu adam cinnet geçirsin cinayet işlesin sonra intihar etsin bu mu kanun bu mu adalet işte 6284 yasa bunu yapıyor artık devlet buna dur demeli bir
Cafer Bekkaya 2 yıl önce
Allah şevki yılmaz hocamdan razı olsun. Halimize tercüman oldu
Mehmet karataş 2 yıl önce
Kim bu kanunu çıkardıysa öldürülen kadınların müsebbidir ALLAHIN yanında çünkü sebeb olan yapan gibidir
Yağız 2 yıl önce
ALLAH c.c. hükümlerini geçersiz kılıp, kendi eksik akıllarıyla hüküm çıkarmak, İslamsız yaşamın en çok yaşandığı şu dönemde evlilikleri kendilerine göre dizayn etmektir. Siz kimsiniz ki insanlara, kendi fikrinize göre evlilik müssesesi kuruyorsunuz, bakan değil ne olursanız olun.
Saim Sinan Onur 2 yıl önce
Ağzına yüreğine sağlık Şevki Yılmaz hocam çıkan yasalar ile erkeğin evdeki hükmü idaresi bitirilmiştir gelin görünki buyasaları kadına gık dediniz yandınız 6 ay uzaklaştırma evlilik müessesi olmuş çocuk oyuncağı bir evde şayet tartışma yoksa o evde sıkıntı vardır herşeyin güllük gülistanlık olması o hanenin iyi olması anlamına gelmez aksine sıkıntı olduğu anlamına gelir
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?