Şevki Yılmaz'dan ABD elçiliğine 'süper güç nasıl olunur?' dersi!

Bir dönemin simge isimlerinden Şevki Yılmaz, milletvekilliği döneminde ABD Büyükelçiliği yetkilileriyle arasında geçen diyaloğu Milli Diriliş'te açıkladı.

Şevki Yılmaz'dan ABD elçiliğine 'süper güç nasıl olunur?' dersi!

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, Rize eski milletvekili Şevki Yılmaz'ın açıklamalarda bulunduğu Milli Diriliş'te bu hafta da dikkat çeken açıklamalar yer aldı.

SÜPER GÜÇ KALMAK İSTİYORSANIZ...

Milletvekili olduğu dönemde ABD Büyükelçiliğinden yetkililerin kendisiyle görüştüğünü belirten Yılmaz, ''CIA'nın en önemli adamlarındaymış. Kendilerine açıklamalarda bulunduk, pek hoşlarına gitmemişti. Dünyanın her yerinde bayrağınız yanıyor. Adil olsanız bayrağınız yanar mıydı? diye sormuştuk. Halbuki Osmanlı'nın atının özengisini öpmekte hasrettiler. Osmanlı süper güç olduğunda, dünya mazlumları Osmanlı'ya sığınmak istiyordu. Şimdi tüm dünya mazlumları sizden kaçmak istiyor. O zaman bir kaç ilaç tavsiyesinde bulundum. Süper güç kalmak istiyorsanız, Osmanlı'yı önerdim.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 19:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
yılmaz bay
yılmaz bay - 3 hafta Önce

osmanlı benim imanım.büyük türkiye tarihi ni okuyunca görmüştüm,ki1595yılında hakim olduğumuz toprakların yüzölçümü 23milyon 337bin600kilometre karedir

yılmaz bay
yılmaz bay - 3 hafta Önce

Ama bilmeliyiz ki Rusya, bizim Azerbaycan'da yaşayan soydaşlarımızı onların da bizi tanımasını sevmesini bilmesini kat'iyyen istemiyor. Rusya, bu düşüncede olduğu için, 1920 yılında Azerbaycan sınırı tespit edilirken Türkiye ile Azerbaycan arasına, Ermenistan dediği toprakları bir kanlı kılıç gibi soktu.

yılmaz bay
yılmaz bay - 3 hafta Önce

Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle haince düşünülmüş bir sınır tesbiti yoktur. Rusya bu uygulamayı, Türkiye Türklüğüyle Türkistan Türklüğünü birbirinden ayırmak için ortaya koydu. Bir benzetme yapmak için diyebilirim ki, Dünya Türklüğünün başı Türkiye'dir. Gövdesi Türkistandır. Azerbaycan ise boyundur, boğazdır

SIRADAKİ HABER

banner5