Şevki Yılmaz'dan AK Parti'ye çağrı

AK Parti’nin kapAtılmasına yönelik açılan davaya tepkiler artarak devam ediyor. Son olarak Refah Partisi Eski Milletvekili ve Eski Rize Belediye Başkan’ı Şevki Yılmaz tepkisini dile getirdi.

Şevki Yılmaz'dan AK Parti'ye çağrı


28 Şubat post modern darbesinin en önemli mağdurlarından Refah Partisi Eski Milletvekili ve Eski Rize Belediye Başkan’ı Şevki Yılmaz ''Muz cumhuriyeti miyiz? diye sordu!

Yılmaz yaptığı açıklamada AK Parti’ye aba altından sopa gösterildiğini ifade ederek şunları söyledi:

Türkiye’de seçimle işbaşına gelmiş ve halkın büyük bir çoğunluğunun oyunu almış iktidara karşıymış gibi görünen bu dava aslında millete açılmış ve 22 temmuz seçimlerinde verdiği karardan dolayı millet cezalandırılmak istenmiştir..

Sosyo-ekonomik alanda tam manasıyla istenen ve özlenen bir Türkiye gerçekleşmesede bu uğurda alınan yol gözardı edilemeyecek kadar pozitiftir, bundan rahatsız olan çevrelerin dış güçlerin talimatıyla tekrar devreye girmesi söz konusudur..


BU DAVA AÇILMAMIL, AÇTIRILMIŞTIR

İran’a karşı saldırı planlarında emperyalizmle birlikte hareket etmeyen AK Parti iktidarına seçenek olarak Afganistan’da verilmek istenen rolünde kabul görmemesi üzerine başlayan bir süreçle karşı karşıyayız..

ABD savunma bakan yardımcısının geçtiğimiz günlerde asker ve hükümet nezdinde yaptığı görüşmelerde askerimizin Afganistan’da aktif rol alması talep edilmiş, genelkurmay ve hükümetten ‘’Mehmetçiği afganistan batağına sokmayız’’ reddi gelince de Kuzey Irak’taki sınır ötesi operasyonda geri çekilmenin baskılar sonucu öne alındığı tartışılmıştı!

Önümüzdeki günlerde, ABD’deki Siyonist çetenin en önemli beyinlerinden savunma bakan’ı Cheney, Türkiye’ye gelecek ve masada tekrar büyük ihtimalle İran ve Afganistan konusu olacak.. Hükümetin hareket alanını daraltmak maksatlı bu kapatma davasına bir de bu açıdan bakmanızı öneriyorum diyen YIlmaz sözlerine şöyle devam etti:

Savcının cumhurbaşkanını dahi laikliğe aykırı eylemlerin odağında göstermesi bu davanın ne kadar siyasi bir dava olduğunu gözler önüne sermiştir..

Hukukçular, bunun anayasal suç olduğunu vurgulayarak hükümete bu savcıyı görevden alın çağrısı yapmışlardır..

İç ve dış mihraklar çıkarları etrafında ittifak ederek düğmeye basma kararı almışlardır.

Geçmişte 28 Şubat'ın mimarı ve başaktörleri görevlerine başlamışlardır.

Yasak kapsamına cumhurbaşkanının sokulmasının sebebi budur.

Mimara, proje takip bedelini ödemek için vaad edilen cumhurbaşkanlığı makamı da bu yüzden boşaltılmak istenmektedir.

Siyasi irade ye düşen görev milletin kendisine verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanmasıdır.

Bu oyunu bozmak için:


1: Çok geç kalındığına inandığım hatta geçen dönemde yapılması elzem olan parti kapatmayı tamamen yasaklayacak, hatta Anayasa Mahkemesi'nin yetki sahasından çıkaracak anayasal değişiklikler vakit geçirilmeden yapılarak bu oyun bozulmalıdır.


2: Geçmişteki yanlışlarımızdan ders alarak dikkatli cesur hareket etmelidir.

3: Erken seçime her an hazırlıklı olunmalı..

4: Milletten başka hiçbir makama hesap verilmemelidir..
 

Savunma yapılmamalıdır.
 

Savunmaya gidilmemelidir...

Millete düşen görev ise oy vererek seçtiği vekillerine ve hükümetine sahip çıkmasıdır..

habervakti

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 23:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5