Şevki Yılmaz'dan AK Parti'ye kritik uyarı!

İlahiyatçı yazar Şevki Yılmaz, Akit TV’nin sevilen programı ‘Milli Diriliş’te Hicret'i konu edinirken, yaklaşan yerel seçimlerle birlikte AK Parti'ye kritik uyarılarda bulundu.

Şevki Yılmaz'dan AK Parti'ye kritik uyarı!

HaberVakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz’in hazırlayıp sunduğu, İlahiyatçı yazar Şevki Yılmaz hocanın özgün ve çarpıcı yorumlarıyla gündemi analiz ettiği Akit tv ekranlarının sevilen programı Milli Diriliş bu hafta da gündeme damga vurdu.

LAİK İKTİDAR İNSANLARI 'HİCRET'E ZORLADI

''İnsanların inançlarını yaşamalarını engelleyen laik-seküler kafalar'' olduğunu ifade eden Şevki Yılmaz, ’’Firavun, Nemrud bir laiktir, Ebu Cehil tam bir laik iktidarın adamıdır. Yani Allah'a inanıyoruz ama Allah’ı işimize karıştırmıyoruz. Din'le devlet işleri ayrıdır, diyen kafadır insanları Hicret’e zorlayan. ’’ dedi.

PEYGAMBERİMİZ TEHLİKEYİ GÖĞÜSLEDİ

''Selçuklu’nun, Osmanlı’nın ve Türkiye’nin banisi ulu önder Eyyüb El Ensari’nin misafiri olduğumuzu'' belirten Yılmaz, ‘’Hicret öyle tabanını arkada bırakıp, kendin kaçacaksın değildir! Ona hicret denmez. Peygamberimiz önce sahabesini güven altına alıp hicret ettirdi, geride kalarak  tehlikeyi göğüsledi. İşte lider budur.’’ dedi.

NEDEN 1 MUHARREM HİCRİ YILBAŞI?

1 Muharrem’in neden Hicri yılbaşı olduğunu açıklayan Yılmaz, ’’Peygamber Efendimiz, 1 Muharrem’de hicret etmedi! Hicreti, Safer ayında başladı Rebi'ul Evvel'de bitti! Biz, sahabenin çıkışını Medine’ye ulaşmasını hicret kabul etmekteyiz. Efendimizin kendi hicreti değil, ümmetin, ashabın ilk hicreti, Hicri yılbaşıda baz alınmıştır.’’ dedi.

HİCRİ YILBAŞI VE PEYGAMBER EFENDİMİZİN DOĞUM GÜNÜNDE ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ VERDİK

Rize’de Belediye Başkanlığı yaptığı döneme de değinen Yılmaz, ‘’Belediye başkanıyken mayın tarlalarında yürüyorduk. Şimdi yasaklar kalktı tembelleştik. Başörtüsü yasakları kalktı, şimdi baş açma yarışmaları başladı. O dönemlerde Hicri yılbaşında belediye otobüslerini bedava yaptık, Rizeliler soruyor neden bedava, bugün Hicri yılbaşı diyorduk. Toplum bunu bilsin, Peygamber Efendimizin doğum günü de ücretsizdi. Neden bu şer güçleri üzerimize saldırdı acaba?’’ ifadelerini kullandı.

AÇ KALACAKSAK HEP BERABER AÇ KALACAĞIZ

28 Şubat’tan sonraki 4 partiyi yıkan tehlikenin AK Parti’nin kapısına dayandığını belirten Yılmaz, ‘’İmandan sonra namazdan önce gelen ayet fakire sahip çıkmaktır ona bakmaktır. Aç kalacaksak milletvekiliyla bakanıyla aç kalacağız. Hendek harbinde sahabe aç kalırken peygamberimiz de aç kalıp karnına taş bağlıyordu. Bu ekonomik krizi 80 milyon hepberaber göğüsler ve yüklenilirsek tehlike yangını söner.’’ dedi.

EKONOMİK KRİZLE YEREL SEÇİME GİRİLMEMELİ

İktidarada tavsiyelerde bulunan Yılmaz, ‘’Belediye başkanlarını iyi araştırıp, tabana kulak vermek lazım. Pahalılığın arttığı bir dönemde insan sıkıntıya düşerse doğru karar veremez. ANAP iktidarı halka hizmet etti ama yapılan ekonomik yanlışlıklar, halkın tokadıyla karşılık buldu. Yani hizmetler bizi aldatmasın. Ekonomik krizle bir belediye seçimine girilmesin.’’ açıklamasında bulundu.

İŞTE BAŞTAN SONRA SIRADIŞI, ÇARPICI AÇIKLAMALARLA DOLU O YAYIN:

Haber Vakti-Özel
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 20:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5