banner30

banner29

Şevki Yılmaz'dan Çorum Valisi Çiftçi'ye ve Ayasofya Camii imamı Boynukalın'a destek!

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, İskilipli Atıf Hoca'nın mezarı başında Çorum Valisi Mustafa Çiftçi tarafından anılmasına ve Ayasofya Camii İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ın yeni anayasa açıklamalarına tepki gösterenleri sert bir şekilde eleştirdi.

Dosya 15.02.2021, 14:51 15.02.2021, 15:46
Şevki Yılmaz'dan Çorum Valisi Çiftçi'ye ve Ayasofya Camii imamı Boynukalın'a destek!

İskilipli Atıf Hoca'yı mezarı başında anan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ayasofya Camii İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ı hedef haline getirenlere Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz tepki gösterdi.

VALİ GERİ ADIM ATMADI, YILMAZ'DAN DESTEK GELDİ

İskilipli Atıf Hoca'nın İstiklal Mahkemeleri tarafından şehit edilişinin 95. yılı nedeniyle Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, mezarı başındaki anma programına katılmıştı. CHP'li vekiller ve CHP medyası anmaya katıldığı için Vali Çiftçi'yi hedefe koydu. Vali Çiftçi geri adım atmayarak, ''Ben İskilip’te yaptığımız anmanın doğru olduğunu, haklı olduğunu, yapılması gerektiğini düşünüyorum.'' ifadelerini kullandı. Çiftçi'ye bir destek de Şevki Yılmaz'dan geldi. Yılmaz sosyal medya hesabından, ''Batılı ve batıl Devrimlere karşı çıktığı için Dönmeler tarafından İdam ettirilen İstiklalSavaşımızın Sarıklı Kahramanlarımızdan İskilifli Atıf Efendi Şehidimizi KabriŞerifinde ziyaret eden Çorum Valimizi ekibiyle tebrik ediyoruz. Şehidimizi rahmetle,astıranları lanetle anıyoruz.'' ifadelerini kullanarak Vali Çifçi'ye destek verdi.

YILMAZ: İMANİ TESPİTLERİNDEN DOLAYI TEBRİK EDİYORUZ

"1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam'dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün." ifadelerini kullandığı için  Ayasofya Camii İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'a tepki gösterenler hakkında da açıklamalarda bulunan Yılmaz, ''Bu ülkede Papazlar konuşurken İmamlar niçin konuşmayacak! Mandacıların Silahın gölgesinde yazarak zorla dayattıkları Batıla dayalı Anayasalarıyla ilgili Ayasofya Camii Kebirimizin Baş İmamı Prof.Mehmed Boynukalın hocamızı İmani tesbitlerinden dolayı tebrik ediyoruz!'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Mujgan 5 ay önce
Çok doğru haklısınız Şevki Hocam
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?