banner29

Şevki Yılmaz'dan dikkat çeken '23 Nisan' mesajı

Milli Görüş Hareketi'nin simge isimlerinden Şevki Yılmaz, 23 Nisan'la ilgili twitter hesabından bir dizi açıklamada bulundu.

Dosya 23.04.2020, 13:03 23.04.2020, 13:15
Şevki Yılmaz'dan dikkat çeken '23 Nisan' mesajı

TBMM'nin kuruluşunun 100. yılında Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz, twitter adresinden dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

MECLİS NAMAZDAN SONRA SALAVATLARLA AÇILDI

''Osmanlı Cihan Devletimizin Payıtahtı İstanbul’daki Meclisi Mebusanın (Milletvekilleri Meclisi) yani Millet Meclisimizin tedbiren Ankara’ya naklinin 100.yılında Milli Mücadele Şehidlerimizi ve Gazilerimizi rahmetle, İslam Dinimizin ve Vatanımızın düşmanlarını lanetle anıyoruz'' ifadelerini kullanan Yılmaz, ''Yüz yıl evvel İstanbul’dan Ankara’ya tedbiren nakledilen Millet Meclisimiz,23 Nisan 1920 Cuma günü Hacı Bayram Veli Camisinde kılınan Namazdan sonra tekbirlerle salavatı şerifeletle dualarla açıldı! Ve her Milletvekili İslam Nizamına ve Halifeye bağlı kalacağına yemin ettiler!'' açıklamasında bulundu.

İLK MECLİSİN ÖZÜNE VURGU

İlk mecliste dini unsurların önde olduğunu vurgulayan Yılmaz, ''23 Nisan 1920’de açılan Millet Meclisimizi Sakalı Şerif, Tevhid Sancağı ve Ay Yıldızlı Bayrağımız süslüyordu! Ve Meclisimizin duvarında Arabça ”Ve emruhum şura beynehüm!” (Onların işleri İstişareyledir!) Ayeti Kerimesi yazılıydı!'' vurgusunda bulundu.

İşte Yılmaz'ın paylaşımları:

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
...nerede o günler...? Okullardan mezun dinsiz, ilgisiz, bencil nesil akıp geliyorken...devran acaba nasıl dönecek? Tek ümidim, üstad Kadir Mısıroğlunu'nun sözleri: 'Mevla bütün işleri Müslümanların lehine çevirecek...'
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?