banner29

Şevki Yılmaz'dan 'Harf İnkılabı' tepkisi

Bugün 1 Kasım 2020. "Harf İnkılabının" 92. Yılı! İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz geçtiğimiz yıl canlı yayında, "HARF İNKILABI"nı eleştirerek 'Ben alkışlamıyorum!' ifadelerini kullanmıştı. İşte detaylar ve çarpıcı açıklamalar...

Dosya 01.11.2020, 17:09 01.11.2020, 20:04
Şevki Yılmaz'dan 'Harf İnkılabı' tepkisi

Geçtiğimiz yıl Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te Harf İnkılabı'nı hatalı bularak eleştiren ilahiyatçı hatip Şevki Yılmaz dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

BİR MİLLETİ TARİHİNDEN KOPARAMAZSINIZ

'Nasıl bir milletin harfi kaldırılır?' diye soran Yılmaz, ''Bu milete uygulanan ihanet dünyanın hiçbir yerinde olmamıştır. Hepsini lanetle anıyorum. Benim tarihimden kopardı. Ben dedemin kitabını okuyamıyorum. Dedemin emanetini okuyamıyorum. Bir milleti cahil bıraktılar. Bununla övünen övünsün, alkışlayan alkışlasın. Ben alkışlamıyorum. Bizans istilası bu ülkenin harflerini kaldıramadı. Getirdiğin Türk alfabesi olsa 'tamam' dersin. Bir milleti tarihinden kopararak bunu yapamazsın.'' ifadelerini kullandı.

Yayının tamamını izlemek için:

Yorumlar (2)
Mahmut Kurt 8 ay önce
Aynen katılıyorum değirli Hocamız Şevki Yılmaz ın söylediklerine. Bende lanetliyorum Beni Atalarımın Mezar Taşını okumaktan mahrum bırakanlara. Bir gecede Bir Irkı Cahil bırakanlara hakkımı helal ETMİYORUM.
Ökkeş 8 ay önce
Bu KEFERE İNGİLİZ UŞAKLARI bu millete neler yapmadılarki,
yeni bir format attılar ama imanımız galip geldi elhamdurillah LANET OLSUN ONLARADA İÇİMİZE SALDIKLARI KANI BOZUKLARADA..............
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?