banner30

banner29

Şevki Yılmaz: 'İlk başta bende kızdım ama...'

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, Mc Kinsey olayıyla ilgili Milli Diriliş'te önemli açıklamalarda bulundu.

Dosya 03.10.2018, 14:32 14.06.2019, 20:05
Şevki Yılmaz: 'İlk başta bende kızdım ama...'

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te hükümetin 'McKinsey' hamlesi ele alındı.

''MCKİNSEY DAHA ÖNCE DE GELDİ''

McKinsey'in Türkiye'ye ilk kez gelmediğini 1995 yılında da geldiğini ifade eden Yılmaz, ''24 Ocak kararlarının arkasında MC Kinsey'in imzası var. Ülkeler hakkında derecelendirme yapan kuruluşlar var. Şimdi Türkiye hakkında oluşan kötü imajı düzeltip, tekrar Türkiye'ye yatırım yapılmasını sağlayacak çalışma yürütecek bir firma. Türk firmasıyla bu algının kırılması zor, Avrupa ve ABD'de bu işi yapan firmalar var ve onlarla anlaşma sağlandı.'' dedi.

''İLK BAŞTA BEN DE KIZDIM AMA...''


Türk ekonomisinin IMF gibi bir kurum olan McKinsey teslim edilmesine hepimizin kızabileceğini ifade eden Yılmaz, ''Ortada bir yanılgı var. Haberlere hemen inanıyoruz. Yanılgı burada... Ben de çıldırdım, nasıl olabilir.. Biz ömrümüzü niçin verdik? AK Parti'nin kendini bitirme lüksü yoktur. Onun için temkinli davranmamız lazım. Bakan beyin danışmanıyla görüştüm. Açıklama yapınca rahatladım. Bizim çizdiğimiz sınırlar içinde bize hizmet verecek'' dedi.

İşte Yılmaz'ın merakla beklenen açıklamaları...
HaberVakti-Özel

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?