banner30

banner29

Şevki Yılmaz: "İstanbul Sözleşmesi Gayretullah'a dokunur!"

İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz dün akşam yayınlanan Milli Diriliş programında gündeme ilişkin konuları yorumladı. İstanbul Sözleşmesine yüklenen Yılmaz, İstanbul Sözleşmesi'nin Allah'a savaş olduğunu söyledi. AK Parti'nin 18 yılını da değerlendiren Şevki Yılmaz, "AK Parti 18. değil 4. yılında." diyerek yine flaş ifadeler kullandı.

Dosya 04.11.2020, 16:32 04.11.2020, 19:01
Şevki Yılmaz: "İstanbul Sözleşmesi Gayretullah'a dokunur!"

İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz, habervakti.com Genel Koordinatörümüz Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, Akittv'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te gündeme ilşkin konularda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İstanbul Sözleşmesi ve iktidar oyunlarını yorumlayan Şevki Yılmaz sözlerine AK Parti'yi uyararak başladı.

Yılmaz, "İstanbul Sözleşmesi, bir deprem üssüdür. AK Parti'yi uyarıyorum; bu tokat ya sandıkta gelir, ya başka şekilde." dedi.

Bu olayın başka yolu olmadığını söyleyen Yılmaz, "Bu işe kadın-erkek karar veremez, bu işe Avrupa karar veremez, bu işe yalnızca Allah karar verebilir. İstanbul Sözleşmesi Gayretullah'a dokunur!" dedi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ALLAH'A SAVAŞTIR

İstanbul Sözleşmesi'nin bir kitabın jelatinine benzeten Yılmaz, " Asıl içinde Lut Kavmi'ni helak eden olayları barındırıyor." dedi. Bu işin şakasının olmadığını dile getiren Yılmaz, " İstanbul sözleşmesi Allah'a açılmış bir savaştır." ifadelerini kullandı.

Allah'ın, Nuh (A.S)'ın akrabalarına, Şuayib (A.S)'ın akrabalarına, Hud (A.S) akrabalarına, İbrahim (A.S)'ın akrabalarına torpil göstermediğini ve bize de torpil göstermeyeceğini ifade etti.

Sözleşmenin, kadın haklarını korumak, kadına şiddet gibi gösterilmeye çalışıldığını söyleyen Yılmaz kendisinden örnek vererek, "Ben 40 yıldır evliyim ne bir şiddet, ne bir kötü söz. Eşim orada işte." sözlerini sarf etti.

Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: "Alnı secdeye değen, ahlaklı olan erkekte kadına şiddet göstermez. Karısı da ona diliyle şiddet uygulamaz." dedi.

FUHŞİYAT ÇOCUKLARIMIZA LAGALİZE EDİLİYOR!

Uluslararası Af Örgütünün Türkiye'deki eşcinsellik faaliyetleri konusuna'da değinilen programda, Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz, Türkiye'de yayınlanan 'Feminist alfabe uygulama rehberi'nin 15. maddesini okudu. Maddede yer alan; "İstedikleri kişiyi sevme hakkı vardır. Erkek ya da kız.(Ya da her ikisinide)" ifadeleri yorumlayan Deniz:

"Bu durum, Abdurrahman Dilipak'ın bahsettiği durum ile aynı; 'Fuhşiyat' Legalize ediliyor. Kime? çocuklarımıza." ifadelerini kullandı.

AK PARTİ'NİN İKTİDARINA MAL OLSA DA, O SÖZLEŞMEYİ ÇÖPE ATACAĞIZ

Şevki Yılmaz İstanbul Sözleşmesi'nin iptali için iktidarın kararlı olması gerektiğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Mesut Yılmaz'ın, "Siyasi Hayatıma Mal Olsa da İmam Hatip'leri kapatacağım!" sözünü örnek veren Şevki Yılmaz dikkat çeken şu ifadeleri de beraberinde söyledi:

"Erdoğan kardeşim, o sözü(Mesut Yılmaz'ın sözü) tekrar edecek. 'AK Parti'nin iktidarına mal olsa da İstanbul Sözleşmesi'ni çöpe atacağız' demesi gerekir." dedi. 

AK PARTİ'NİN 18. DEĞİL 4. YILI

Şevki Yılmaz AK Parti'nin 18. yılına da değindi.

"Hesabileri kovup, hasbileri yeniden göreve getirme zamanı" diyen Yılmaz, AK Parti'nin 2016'dan önce sürekli sorunlarla uğraştığını söyledi. AK Parti'nin, ilk önce Ergenekon Çetesi'nden, ardından da FETÖ Çetesi'nden kurtulduğunu ve artık mazeretlerinin olmadığını, tüm sorumluluğun omuzlarına yüklendiğini dile getirdi. "Bu sebeple AK Parti asıl 2016'dan sonra kuruldu." ifadelerini kullandı.

Son olarak ittifak konularına değinen Yılmaz, AK Parti'nin, MHP VE İYİ Parti'yi de yanına alarak devam etmesi gerektiğini söyledi. Yılmaz,"İnsaların cemaziyelevvelini araştımayı bırakacaksınız. FETÖ'ye bulaşmayan mı var?" dedi. 

AK Parti ile İYİ Parti'nin arasının bozulmasını bir oyun olarak nitelendiren Yılmaz, "Bunlar ittifakı bozma oyunudur, bunlar mandacı ittifakı devam ettirme oyunudur." dedi.

Şevki Yılmaz, Âl-i İmrân Suresi 160. Ayet'i örnek vererek sözlerini noktaladı:

Rabbimiz ne buyuruyor? "Biz, size yardım edersek sizi kim mağlup edebilir. Biz, size yardımı kesersek, siz nasıl galip gelebilirsiniz? "Nusret  ve yardım Allah'tandır.

Habervakti.com

Yorumlar (1)
Zeugma 7 ay önce
Sevki yılmaz a söyleyin özüne yeniden refaha dönsün. İstanbul sözleşmesini imzalayan AKP ye hala biat etme derdinde.kendine gel.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?