banner30

banner29

Şevki Yılmaz'dan dikkat çeken 'sahte şeyh' açıklaması! Tarikatlara ruhsat...

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, sahte şeyh ve tarikatlar üzerinden Müslümanlara saldırılmasını değerlendirerek oyunun nasıl bozulacağını işaret etti.

Dosya 10.09.2020, 17:30 10.09.2020, 18:00
Şevki Yılmaz'dan dikkat çeken 'sahte şeyh' açıklaması! Tarikatlara ruhsat...

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, Milli Görüş Hareketi'nin simge isimlerinde Şevki Yılmaz'ın gündemle ilgili açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te 'tarikatlar ve sahte şeyhler' konusu ele alındı.

DEĞERLERİMİZE SALDIRIYORLARSA BİZ DE DEĞERLERİMİZE SARILACAĞIZ

''İnsanlarımız medyadaki sirk aynalarının oyununa geitirilmeye çalışılıyor'' diyen Yılmaz, ''Onun için bu sihirin bozulacağı yer medyadır. Kavgayla bu iş bozulmaz. Bu saldırılar, tuzaklar, oyunlar; öfkeyle ve saldırıyla bozulmaz. Onların istediği zaten, fiili saldırıdır. Onlara en büyük dayak saldırmamaktır. Onlara en büyük dayak, saldırmamaktır. Yani dayak atmak değil, saldırdığı değerlere sarılmaktır. Namaza saldırıyorsalar ona saldıracağız. Tarikatlara, imam hatiplere saldırılıyorsa onlara sarılacağız.'' vurgusunda bulundu.

ÜNİVERSİTEDE SAPIK ÇIKINCA ÜNİVERSİTELERİ Mİ KAPATIYORSUNUZ?

''Lions, Rotary, ve Mason locaları tarikat değil mi?'' diyen Yılmaz, ''Şer tarikatların Türkiye'deki hakimiyetlerini bilmek lazım. Bugün Türkiye'de tarikatları yasaklayanlar başka tarikatlarla ülkeyi yönetmeye kalktı. Mekke'ye bağlı tarikatlar gitti, Roma'ya bağlı tarikatlar geldi. Tasavvuf bir ahlak süzgecidir. Üniversitelerde sapık çıktı diye, üniversiteler mi kapanıyor. Milli Eğitim'de sapık çıkıyor, şimdi Milli Eğitim camiası sapık mı? Adama saldır, tarikata saldır. O adam şehvet düşkünü, bu işin ticaretini yapan bir sahtekat. Bunlar neden linç edilmiyor? Bugün radyoda dua satan sahtekarlar bile var. Tazminat'tan beri gelen süreçte bu sahtekarlar türedi. Memleketleri para değil ahlaksızlık yıkar.'' ifadelerini kullandı.

TARİKATLARA RUHSAT GETİRİLMELİ

Yılmaz son olarak devlet yetkililerine seslenerek, ''Size soruyorum. Ne zaman tarikatları ruhsata bağlayacaksınız. Kurumsal bir ruhsat. Berber ruhsatsız açabiliyor mu? Osmanlı'da bunun şeceresi vardı. Şeceresi olmayan hakkında işlem yapılıyordu.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?