banner29

Şevki Yılmaz’dan ölüm sonrasına bakan yönüyle 3 aylar ve Regaib Gecesi Yazısı: “Öleceğiz ve dirileceğiz!”

İslam alemi, Peygamberimiz (SAV)’ın, “Allah’ım, bize Receb ve Şaban aylarını bereketlendir. Ve Bizi Ramazan ayına ulaştır.” duasıyla önemini vurguladığı 3 aylara girmenin sevincini yaşarken, 18 Şubat Perşembe günü de Regaib Kandilini ifa edecek. Bu mübarek gün öncesi, İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz’ın 5 yıl önce kaleme aldığı, “Öleceğiz ve Dirileceğiz” başlıklı yazısını dikkatlerinize sunmak istedik. Yılmaz, 3 ayların önemine değindiği yazısında, 'İsyanlaşma ve israflaşma' belasına da vurgu yaparak ; “Zamanın, hayatın, kazancın, alın terinin, ahlakın ve ömrün bereketsizleştiği, ölüm ve dirilişin unutulduğu karanlık bir çağda yaşıyoruz!” sözleriyle iç eleştirilere dikkat çekti. İşte Şevki Yılmaz’ın bugünlerimizi özetleyen yazısının tamamı…

Dosya 17.02.2021, 19:28 17.02.2021, 20:16
Şevki Yılmaz’dan ölüm sonrasına bakan yönüyle 3 aylar ve Regaib Gecesi Yazısı:  “Öleceğiz ve dirileceğiz!”

3 aylara girmenin mutluluğunu yaşarken, biz Müslümanlar bu geceyle birlikte, Regaib kandiline kavuşmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek gün öncesinde ise akıllara, İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz’ın 5 sene önce yazdığı “Öleceğiz ve dirileceğiz” başlıklı yazısı geldi.

Yılmaz, ‘İsyanlaşma ve israflaşma’ belasına vurgu yaparken, şöyle devam etti;

“Zamanın, hayatın, kazancın, alın terinin, ahlakın ve ömrün bereketsizleştiği, ölüm ve dirilişin unutulduğu karanlık bir çağda yaşıyoruz!” dedi.

Doğum günümüzü ihmal etmediğimizi ancak ölüm günümüzün hiç aklımıza gelmediğini söyleyen Yılmaz, “Her gece uykuyla ölümümüzü, rüyalarla Cennet ve Cehennemi ve sabah kalkınca dirilişimizi yaşadığımız halde kabir evimizi ve ahiret yurdumuzu unutuyoruz!” ifadelerini kullandı.

İşte Yılmaz’ın yaşama ve ölüme dair önemli tespitlerde bulunduğu Regaib gününe özel yazısı:

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Şevki Yılmaz'ın, "Öleceğiz ve dirileceğiz!" başlıklı yazısının sesli makalesini dinlemek için:

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?