Sosyal medya akımı 'açılma şovu'na dönüştü!

Son günlerde sosyal medyada hızla yayılmaya başlayan #10YearChallenge (10 yıl önceki görüntünüzle bugünkü görüntünüzün bir arada yer aldığı fotoğrafı paylaşma) akımı neredeyse "başörtülü" kızların-kadınların açılma yarışına dönüştü. Akıllara şu soru geldi! Kim bunlar? Ve neyi amaçlıyorlar? Detaylar haberimizde...

Sosyal medya akımı 'açılma şovu'na dönüştü!

Sosyal medyada bugünlerde popüler olan #10YearChallenge (10 yıl önceki görüntünüzle bugünkü görüntünüzün bir arada yer aldığı fotoğrafı paylaşma) akımı Türkiye'de de etkisini ciddi anlamda hissettirdi.

ŞOVA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Bilinçsiz bir şekilde örtünen genç kızların, çevresel faktörler sonucunda örtünmekten vazgeçmesinin sosyal medyada şova dönüştürülüp, özgürlük mücadelesi olarak lanse edilmesi tepkilere neden oldu. Twitter'da #1YearChallenge başlıklı hashtag altında paylaşılan görüntüler tartışmaları alevlerken, dini eğitim konusundaki yetersizlikler de bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

BAŞÖRTÜSÜ KARŞITLARINA GÜN DOĞDU

Söz konusu paylaşımlarda dikkat çeken en önemli ifade ''Büyüdük, özgürleştik ve güzelleştik'' oldu. Bu ifade üzerinden harekete geçen başörtüsü karşıtları, örtünmeye karşı sosyal medya üzerinden yürüttükleri propagandalarını arttırmaya başladı. 

ARKASINDA KİM-LER VAR?

Daha dün, "başörtüsü furuattır" diyen Pensilvanya'daki ihtiyar bunağın açıklamaları ve naiplerinin sırayla başörtülerini çıkartma ve peruk takma yarışına girdikleri gözönüne geldiğinde, FETÖ (BATI) örgütünün hanif inancı ve İslami olanı baltalama girişimleriyle dinlerarası diyalog safsatalarını üstüste koyduğumuzda akıllara "bu saçmalığın da arkasında kimler var?" sorusunu sorma ihtiyacı hasıl olmakta...

Allah'ın emri, kulluğun gereği olarak, inancını yaşayan kızlarımız ve kadınlarımızın zaten bu safsataya tepki verdikleri aşikârken, oynanan oyunun ne olduğu alenen sırıtmakta!
 

İşte mevcut operasyona bilerek ve bilmeyerek alet olanlardan bir kısmının ibretlik halleri:

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5