banner29

Sosyal medya boykotu! Minik Amerika mıyız?

Geçtiğimiz günlerde dünya liderlerinin ve dünyaca ünlü isimlerin twitter hesaplarının hacklenmesinin ardından araştırmacı-yazar Ömer Kayani'den dikkat çeken bir iddia geldi.

Dosya 17.07.2020, 14:31 18.07.2020, 00:47
Sosyal medya boykotu! Minik Amerika mıyız?

Geçtiğimiz günlerde tüm dünyayı sarsan bir gelişme yaşandı ve Barrack Obama, Bill Gates, Jack Dorsey, Elon Musk, Joe Biden, Warren Buffett, Kanye West, Michael Bloomberg, Apple, Uber, Jeff Bezos ve Netanyahu gibi çok sayıda ismin ve kurumun twitter hesabı hacklendi. Hacklenmelerin ardından gözler twitter'a çevrilmişti. Daha önce de Trump, twitter'ı engellemek istemiş ve akabinde çok sayıda ülkede de twitter'ın yasaklanması gündeme gelmişti. Yaşanan bu gelişmeler Türkiye'ye de sıçramıştı.

MİNİK AMERİKA MIYIZ?

Son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan araştırmacı-yazar Ömer Kayani, ''Tüm Amerika'da Facebook boykotu yayılırken ilginç bir zamanlama ile bizde de sosyal medya boykotu başlatanlar var. Minik Amerika mıyız nedir? Geçen sene yazdıklarımıza ekleyelim mi?'' ifadelerini kullanarak, dikkatleri Türkiye'ye çekti. Türkiye'deki sosyal medya boykotuyla ABD'dekinin tesadüf olmadığı vurgusunda bulunan Kayani, iddialarını net bir şekilde dile getirmeden sadece soru işareti koydu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?