banner29

Sözcü gazetesi Türkiye'yi dünyaya rezil etti! Yalan haberin böylesi..

CHP'nin yanında ve milli olan her şeyin karşısında yer alan Sözcü gazetesi, Alman devletinin hayat kadınlarına Kovid-19 salgını nedeniyle 9 bin Euro yardım verdiğine dair bir özel haber yayınladı. Yaptığı yalan haberlerle ününü ülke sınırlarından aşırtmayı başaran Sözcü, çok sıradışı bir yalanla algı yürütmeye koyulmuş gibi gözüküyor.

Dosya 12.04.2020, 17:46
Sözcü gazetesi Türkiye'yi dünyaya rezil etti! Yalan haberin böylesi..

Kovid-19 salgını bütün dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Bunu önlemek ve ortaya çıkan sorunları gidermek üzere başta Türkiye olmak üzere bir çok ülke çalışmalar yürütmekte.

Son olarak Türkiye, başta günlük kazanç sağlayan vatandaşlar olmak üzere bütün ihtiyaç sahibi vatandaşlara biner lira maddi destek sağlanacağını açıklamıştı. 

Bu kampanyayı eksik gören Sözcü, Almanya'da hayat kadınlarına 65 bin lira verildiğini ortaya attı.

Mehmet Çek'in olaya ilişkin paylaşımı

Bilindiği üzere Avrupa'daki ülkeler bu sınav karşısında maske bile temin edemeyerek sağlık sistemlerinin ne halde olduğunu göstermiş oldu.

Bu haberi çekinceye düşmeden manşette veren Sözcü'yü bütün Almanya gülerek karşıladı. 

Almanlar "Eğer Türk gazetesinin bu haberi doğruysa bizde meslek değiştirelim" espirileriyle Sözcü'nün yıldızlı yalanını dalga konusu yapmış oldu.

Yaptığı bu skandal haberle Avrupa hayranlıklarını bir kez daha bizlere hatırlatmış olan Sözcü gazetesi'nin, Salgının dünyaya yayılmasında başrolde olan Avrupa ülkeleri haberini ne zaman manşetten vereceği ise bilinmiyor.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?