banner29

Suriyeliler hiç bu kadar aşağılanmadı!

Eminönü'nde Nimet Abla gişesinden bilet alan bir vatandaşla yapılan röportajda yapılan açıklamalar pes dedirtti. Suriye'deki savaştan kaçan mültecilerin çektiği sıkıntıları görmezden gelip 'bir eli yağda bir eli baldaymış' gibi konuşan vatandaşın açıklamaları vicdanları yaraladı. Mültecinin ağzındaki iki lokmaya göz diken kafa: ''Dünya'nın en şanslı insanları Suriyeliler...'' diyerek hem mazlum bir milletle alay etti hemde piyangonun ''HARAM'' olması üzerinden dini değerlere saldırdı! İşteo video...

Dosya 23.12.2019, 16:03 22.01.2020, 02:38

Son yıllarda Türkiye'de artan ırkçı söylemler ve yalanlar toplumda özellikle bir kısım cenahta karşılık bulmaya devam ediyor. Bilinçli olarak Suriye'li mültecilere karşı muhalefet partilerinin ortaya koyduğu ırkçı ruh, CHP ve İYİ Parti tabanında adeta beden buldu. 

''ÖLÜMDEN KAÇAN İNSANLARDAN DAHA ŞANSSIZMIŞ!''

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte piyango çılgınlığı had safhaya çıktığı yerlerin başında gelen Nimet Abla gişesinin önünde röportaj yapan CEMTv muhabirine konuşan bir vatandaşın ortaya koyduğu ifadeler 'pes artık' dedirtti. Muhabirin 'Nimet Abla'dan bilet aldınız mı?' sorusuna cevap veren bir vatandaş, ''Bilet aldım ama ben çekmedim. Suriyeliye çektirdim, çünkü dünyada bu kadar şanslı bir insan topluluğu olamaz. Emekliler aç gezerken Suriyelilerin bir eli yağda bir eli balda, bari o baldan biraz da ben faydalanayım diye şimdi Suriyeli'ye çektirdim bileti.'' ifadelerini kullandı.

İNSANLIK ONURUNU AYAKLAR ALTINA ALDILAR! HİÇ BU KADAR AŞAĞILANMAMIŞLARDI!

Daha önce 'Suriyelilere maaş veriliyor, her türlü imkanlardan ücretsiz yararlanıyorlar, gençleri yatıyor Mehmetçik Suriye'de savaşıyor' gibi vs gerçek dışı açıklamalarda bulunan muhalefet partilerinin temsilcilerinin Suriyelilere karşı ortaya koydukları ırkçı tutum ne yazıktır ki toplumda karşılık bulmaya devam ediyor. Siyasi rant devşirmek isteyen bir takım siyasilerin mültecilerin ağzındaki iki lokmaya göz koyması, insanlık onurunu ayaklar altına aldı.

Habervakti

Yorumlar (2)
Ahmet 1 yıl önce
ben suriyelileri savunanları vatan haini olarak görüyorum. suriyelileri savunmayın artık, ülkemiz elden gidiyor suriyeliler ülkemizde mafya olmuş, terör eştiriyor hâlâ suriyelileri savunuyorsunuz.
Ali 1 yıl önce
Adam karakterine göre yorum yapmış. Şahsiyetsizliğinii ortaya koymuş veya para karşılığı bu rolü üstlenmiş.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?