banner30

banner29

Suriyelilerin araçları ücretsiz mi muayene ediliyor? Ümit Özdağ ırkçılık yaparken...

Suriyelilere karşı gerçekleştirdiği ırkçı açıklamalarıyla dikkat çeken İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, Suriyelilerin araçlarının ücretsiz muayene edildiğini öne sürdü. İşin aslının öyle olmadığını Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ortaya koydu. Peki ya Suriyelilerin araçları ücretsiz mi muayene ediliyor?

Dosya 04.08.2020, 21:46
Suriyelilerin araçları ücretsiz mi muayene ediliyor? Ümit Özdağ ırkçılık yaparken...

Suriye'deki iç savaştan kaçıp Türkiye'de mülteci konumunda bulunan Suriyeliler hakkında her fırsatta ırkçı açıklamalarda bulunup, toplumu Suriyelilere karşı kışkırtan İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ bir kez daha yalan bir beyan üzerinden Suriyelileri hedef aldı.

GÖÇ İDARESİ, ÖZDAĞ'I YALANLADI

''Suriyelilerin araçlarına ücretsiz vize muayenesi yapılıyor.'' diyen Özdağ'a Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nden kısa süre içinde yalanlama geldi. Yapılan açıklamada, ''Sayın Özdağ, Ülkemizde yaşayan Suriyeliler sahip oldukları motorlu araçlar için Türk vatandaşlarının ödemek zorunda olduğu her türlü MTV, muayene ücreti vb resmi ücreti ödemekle yükümlüdür. Haber kaynağının bilgisi doğru değildir.'' ifadeleri kullanıldı.

TEKRAR MUAYENEDE ÜCRET ALINMIYOR

Söz konusu iddiaların dayandırıldığı belgenin de tekrar muayene evrağı olduğu ve tekrar muayenede ücret alınmadığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?