Tahir Çalgüner yazdı: CHP, milli siyasetten uzaklaştı!

Habervakti.com için yazılar kaleme alan Tahir Çalgüner, "CHP, milli siyasetten uzaklaştı" adlı yazısında çok önemli noktalara değindi. "Evrensel insanlık ideolojilerini, milli ve külturel formatda alaşımlayan devrimci ideolojinin adı Kemalizm'dir." ifadelerini kullanan çalgüner, "Sosyal demokrasi çürümüş malzemeden eklektik bir Alman salatası yapımıdır." dedi.

Tahir Çalgüner yazdı: CHP, milli siyasetten uzaklaştı!

Habervakti.com için yazadığı yazılarla adından söz ettiren Tahir Çalgüner kaleme aldığı yazıda, CHP'nin milli siyasetten uzaklaştığını ifade etti.

Kendini beynelmilel olarak tanımlayan "'sosyal demokrasi" söylemi ise; "Emperyalizmin sol kanadını örgütleyen gayri milli ve uluslararası bir  sermaye örgütün arabulucu söylemidir." diyen Tahir Çalgüner önemli saptamalarda bulundu.

Kemalizm'i; Mis kokulu lezzetleri birbirinin içine girmiş sıcak Menemen'e benzeten yazarımız, Sosyal demokrasiyi ise, çürümüş malzemeden eklektik bir Alman salatasına benzetti.

İşte Tahir Çalgüner'in o yazısı:

Evrensel insanlık ideolojilerini, milli ve külturel formatda alaşımlayan devrimci ideolojinin adı Kemalizm'dir.
Kendini beynelmilel olarak tanımlayan "'sosyal demokrasi" söylemi ise; Emperyalizmin sol kanadını örgütleyen gayri milli ve uluslararası bir  sermaye örgütün arabulucu söylemidir."

Bir  yeşil salata ile Menemen arasındaki fark

Sosyal demokrasi çürümüş malzemeden eklektik bir Alman salatası yapımıdır.

Kemalizm ise mis kokulu lezzetleri birbirinin içine girmiş sıcak Menemen gibidir. Menemen ise "salata" değildir.!

Kemalist 6 ok, Sosyal demokrasi cakma söylemleri üzerine sürülen bir krema değildir.

HDP ve CHP'nin Sosyalist enternasyonel'e üye olduğu hatırlatmasını  da yaparak, siyasetin natocu kanadı olarak bilinen bu  CIA'cı birlikten CHP'nin ayrılması gerekir.

Milli siyasetten uzaklaşan CHP üst yönetimi bu beynelmilel örgütün bir şubesidir ve o polit büronun talimatıyla iş yaptığını belirten Çalgüner; yapılacak ilk genel seçimde YCHP yönetimi Kemalizm'e ihanetinin bedelini sandıkta inim inim ödeyecektir.

Habervakti.com

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 15:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
coşkun
coşkun - 2 ay Önce

bir olay daha nasıl net anlatılır.

Narin
Narin - 2 ay Önce

Bu kemalistlerden de iyi adamlar çıkabiliyormuş demek.

Ismail
Ismail - 1 ay Önce

Atatürkten sonra milli siyasetten uzaklaştı.

SIRADAKİ HABER

banner5