Taner Yıldız da şehit cenazesinde yumruklanmıştı!

2010 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Şırnak'taki silahlı saldırıda şehit olan Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın Kayseri'deki cenaze töreninde bir kişinin yumruklu saldırısına uğramıştı. Aynı saldırının bir benzeri bugün, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı gerçekleştirildi.

Taner Yıldız da şehit cenazesinde yumruklanmıştı!

2010 yılında Türkiye'de açılım sürecinin yürütüldüğü bir dönemde, dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız şehit cenazesinde yumruklu saldırıya uğramıştı. 

İşte yaşanan olayların detayları:

Şırnak'taki silahlı saldırıda şehit olan Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın cenazesinin defin işlemi sonrasında, kalabalık dağılırken üzerinde sarı renkli mont olan bir kişi, kalabalığı yararak Bakan Yıldız'a yumruk attı. Yüzüne aldığı darbeyle yaralanan Bakan Yıldız, ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Bakan Yıldız’a yumruklu saldırıyı yapan kişinin Kayseri Merkez Endüstri Meslek Lisesi beden eğitimi öğretmeni Şahin Şimşek (37) olduğu ve olayla ilgili dört kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Cenaze töreninin ardından saldırganın “Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Bu yumruk Türk milletinin yumruğudur. Gördünüz işte” diye bağırdıktan sonra Bakan Yıldız'a yumruk vurduğu belirtildi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi  Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Muhammet Güven, Kayseri'de şehit cenazesi töreni  sırasında yumruklu saldırıya uğrayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner  Yıldız'ın “burun kökünde ufak bir kırık olduğunu, tedavisinin yapıldığını ve  kendisini taburcu ettiklerini” bildirdi.

Güven, yaptığı açıklamada, uğradığı yumruklu saldırı sonucu  Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde tedavi altına alınan Yıldız'ın  hastaneye geldiğinde burnunda ufak bir kanama olduğunu söyledi. Kanamanın, gözlüğün camları arasında bulunan demir parçanın burnunun üst tarafını kesmesinden kaynaklandığını anlatan Güven, “Sayın Bakanımızın burun  kökünde ufak bir kırık vardı. Tedavisi yapıldı ve kendisini taburcu ettik.  Burnuna iki dikiş atıldı ve kanaması durduruldu. Dikişin üzerinde ufak bir tampon  var. Bundan sonra da kendisi için özel bir tedavi gerektirecek durum yok” diye  konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 23:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5