banner29

Terör örgütü PKK yandaşları CHP'nin toplantısını bastı!

İsviçre’nin Grenchen şehrinde, CHP İsviçre örgütü tarafından düzenlenen ve Canan Kaftancıoğlu ve CHP Sakarya milletvekili Engin Erkoç’un katılacağı örgüt toplantısına, ellerinde YPG paçavraları ve Öcalan posterleri olan PKK/YPG yandaşları, Kaftancıoğlu ve ekibi gelmeden önce mikrofonu ele aldı.

Dosya 03.11.2019, 18:56 04.11.2019, 15:18

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İsviçre Birliğinin davetlisi olarak Grenchen'e gitti.

 Cumhuriyet Bayramı etkinliğine dakikalar kala terör örgütü PKK yandaşları salona girerek kürsüyü işgal etti.

Terörist başı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının bulunduğu bez parçası ve örgüte ait paçavraları açan yaklaşık 10-15 kişilik grup, zaman zaman CHP'lilerle sözlü tartışmaya girdi.

Bunun üzerine organizasyon görevlileri güvenlik nedeniyle parti mensuplarını salonun dışına çıkardı.

Baskın esnasında yüzlerce CHP'li salon dışında bekletilirken program için salona gelen Özkoç ve Kaftancıoğlu da otel lobisinde gelişmeleri takip etti.

Polisin, terör örgütü yandaşlarını salon dışına çıkarması ve gerekli güvenlik önlemlerini almasının ardından program gecikmeli başladı.

Öte yandan, İsviçre'nin en çok okunan gazetelerinden Blick'in olaya ilişkin haberinde, CHP'liler ile PKK'lılar arasında "ağız dalaşı" yaşandığı, polisin araya girmesiyle olayların büyümesinin engellediği yazıldı.

MEZARLIKLARIMIZ ŞEHİRLERİMİZDEN DAHA KALABALIK!

PKK sempatizanı gruptan bir şahsın sarfettiği 'Mezarlıklarımız şehirlerimizden daha kalabalık' sözü, bütün ilgiyi onun üzerine topladı. videonun o sözden sonra devam etmemesi ile alakalı olarak iddialarda, bir arbedenin yaşandığı yönünde. PKK'lının CHP toplantısında böylesine bir sözü neden kullandığı yönünde de birçok yorum yapıldı.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?