banner29

TİME'ın 'The Great Reset' kapağı işaret fişeği mi? Yeni bir dünya mı inşa ediyorlar?

Dünyanın en tanınmış dergisi TİME, Kasım ayı kapağına 'The Great Reset' (Büyük sıfırlama) başlığını attı. Söz konusu kapaktaki resimde de dünyanın yeniden inşa edildiği bir görüntü kullanıldı. Koronavirüs salgını sonrası oluşturulacak yeni dünyada tüm insanlığı neler bekliyor?

Dosya 26.10.2020, 14:40 28.10.2020, 16:43
TİME'ın 'The Great Reset' kapağı işaret fişeği mi? Yeni bir dünya mı inşa ediyorlar?

Her kapağı olay olan dünyanın en tanınmış dergisi TİME, 'The Great Reset' başlığını atarak artık dünyanın eskisi gibi olmayacağı mesajını verdi. 'Gelecekte bizi farklı bir dünya bekliyor' mesajı veren kapak yeni dünyanın 'işaret fişeği' olarak yorumlandı.

KORONAVİRÜS SALGINI DÜNYAYI YENİDEN ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN Mİ KULLANILIYOR?

Çıktığı ilk günden beri tartışma konusu olan koronavirüs salgını hakkında, dünyayı yeniden şekillendirmek için kullanılan bir silah yorumları yapılırken kimileri de sadece bir salgın olduğu yönünde açıklamalarda bulundu. Gelinen noktada COVİD-19 basit bir salgından da öteye geçip, dünyayı yeniden şekillendirmeye devam ediyor. Yaşanan gelişmelerle birlikte, salgının dünyayı yeniden şekillendirmek için kullanıldığı şüpheleri de güçlenmeye devam ediyor.

YENİ DÜNYAYI KİM İNŞA EDECEK?

Son olarak Kasım sayısında 'The Great Reset' (Büyük sıfırlama) başlığını atan TİME dergisi, kullandığı görselle de şüpheleri ayyuka çıkardı. 'Büyük sıfırlama sonrası yeni dünyayı kimler, nasıl inşa edecek?' ve 'Yeni dünya nasıl ve kimler tarafından yönetilecek?' soruları sorulmaya başlarken, tüm insanlığı derin bir şüpheyle birlikte tedirginlik kaplamaya devam ediyor.

Yorumlar (6)
Bülent Gencer 7 ay önce
Yeni dünya düzeni kurucuları tüketici toplumların ve vasıfsız insanların hiçbirini istemiyorlar. Afrika,Arap Yarımadası,Ortadoğu ve bazı Asya ve Avrupa ülkeleri insanlarını hamamböceği gibi görüyorlar.Corona ile birlikte başlattıkları projeyi daha da ileri götürecekler.Şahsen ben LQP-79 ve ZXT-2023 virüslerini kullanacaklarını düşünüyorum. Ölümcül deney filmi,Kehanet filmi ve bunlar gibi birçok film ile aslında beynimizi sürekli birşeylere hazırlıyorlar.Fema ve CCD Abd halklarını olası zombi virüsü için eğitirken İngilterede de zombi virüsü salgını ile tatbikatlar yapılması olacakların fragmanı gibi görünüyor.İngilizlerin hesaplarına göre ilk olarak geyik ve rakunlarda denenen ve sonrasında Abdnin miami de ilk defa bir insanda denediği LQP virüsü 100 günde insan ırkının neredeyse tamamını enfekte ediyor.Fema kampları ve özel sığınaklarda saklanan insanlar dışında ortalama 273 kişinin hayatta kalabileceği öngörülüyor. Bana inanmıyorsanız araştırın. Büyük oyun başlamak üzere.
tugo 7 ay önce
...yönetecek mi? 1 milyar dolar'dan fazla servete sahäp olan herkes, gücü oranında kendi çıkarına dünyayı ynetmeye çalışıyor.... matematiksel teori olarak 1 milyar dolar servete sahip olduktan sonra, tam bir avanak olmadığınız takdirde, bu servetin altına düşmeniz mümkün değilmiş....miş... ama Mevlayı hesaba katmıyorlar tabi...
İsmail Akpınar 7 ay önce
COVID öldürme oranı düşük bir virüs olarak ortaya çıkmış olsa da covidin altında yatan başka sebeplerden birisi nüfus yoğunluğunun azaltılması. Tabi ki de bu süreci başlatabilmeleri için ortaya atılması gereken bir suçlu olması gerekiyordu e bu da covid oldu. 1 yıl içerisinde covid aşıları ortaya çıkıp insanlar üzerinde kullanılmaya başlanacak. Ve bu aşıyı herkesin yaptırması zorunlu hale getirilecek. Sanıyorum ki belli bir sistem ve araştırma sonucunda bu aşıların bazı insanlar üzerinde yan etkiler yaratıp kısırlaştırılması sağlanacak. Düşünün ki dünya nüfüsunun %50 sinin kısırlaştırılsığını. 30 yıl sonra dünya nüfusu %50 azaldığını. Bu etki hiçbir savaş ve kan dökme olmadan yürütülebilir. Belki biraz abartıyor olabilirim birileri için ama ne yapılabileceğini bilemeyiz değil mi?
bruh 7 ay önce
ne gereksiz bir komplo teori yapmışsınız amk, bir kapaktan abartmışsınız gerçekten
miro 3 ay önce
bende sizin fındık kadar beyninize koyabilirmiyim
Dost 7 ay önce
Bruh Ben de senin amk
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?