banner5

banner29

Trump'ın dedesi genelev patronu çıktı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın dedesinin ABD ve Kanada'da genelev işlettiği ortaya çıktı. Trump'ın dedesi olan Frederick Trump hakkında Wikipedia'da dikkat çeken ifadeler yer aldı.

Dosya 24.10.2019, 14:20 24.10.2019, 15:21
Trump'ın dedesi genelev patronu çıktı!

Neredeyse tüm dünyada ırkçı ve yasakçı politikaları nedeniyla sevilmeyen adam ilan edilen ABD Başkanı Donald Trump'ın geçmişi de karanlık çıktı.

ALTIN ARAMADI, GENELEV AÇTI

Trump'ın dedesi olan Frederick Trump, bugünkü Almanya'nın Kallstadt kentinde doğduktan sonra 16 yaşında ABD'ye göç edip, berber olarak çalışmaya başladı. 1896 yılında Kanada'nın Klondike bölgesine herkes altın aramaya giderken, o altınla uğraşmadı. Altın arayanlar için otel, lokanta, genelev ve eğlence kulübü gibi hizmetler sundu. Bu işlerden elde ettiği paralarla bir servet oluşturdu. Vergi ödememek ve askerlik yapmamak için Almanya'ya geri döndü. Dönemin Bavyera Krallığı kendisini askerlik yapmamak ve küçük yaşta göç etmekten dolayı vatandaşlıktan çıkardı. Ve böylece tekrar ABD'ye geri döndü.

DEDE TRUMP'IN İZİNDEN GİTTİLER

ABD'ye geri dönen Trump New York'un Quenss semtinde emlak alım satımı işi yapmaya başladı. Oğlu Fred Trump, yani Donald Trump'ın babası burada doğdu. Daha sonra oğlu Fred, kendisinden kalan işleri yürüterek, hatırı sayılır bir servete sahip olurken bugünkü ABD Başkanı Donald Trump'ın da servetinin kaynağı oldu.

Yorumlar (1)
Ilyas Egemen 1 yıl önce
Amerikain yuvarlaniyor.yuvarlanirken etrafina zarar verecek .
Turuba bakdigimizda .böylesine kirli aileye mensup oldugu halde buralara kadar yukselmesi dururken olmamiş hanesine kendisi açisindan başaridir.
Türk ve dünya siyaset hayatinda örnekleri çokdur.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?