banner30

banner29

Turkcell, Erdil Yaşaroğlu'nun peygamberleri aşağılayan karikatürlerini Dergilik'ten kaldırdı

Geçtiğimiz günlerde Turkcell Dergilik'te yayınlandığı ortaya çıkan Erdil Yaşaroğlu'na ait peygamberleri aşağılayan karikatürler sosyal medyada tepkiye neden olmuştu. Habervakti'nin de gündeme getirdiği olayla ilgili Turkcell bir açıklama yaparak söz konusu karikatürlerin 'Dergilik'ten kaldırıldığını duyurdu.

Dosya 15.09.2020, 15:11 28.09.2020, 12:50
Turkcell, Erdil Yaşaroğlu'nun peygamberleri aşağılayan karikatürlerini Dergilik'ten kaldırdı

Geçtiğimiz yıllarda yayın hayatına son veren Penguen adlı karikatür dergisinin kurucusu ve çizeri olan Erdil Yaşaroğlu'nun ortaya koyduğu dini değerlere saldırı niteliği taşıyan karikatürler Turkcell Dergilik'te yayınlanmaya başladı. Özellikle Hz. Nuh'a yönelik aşağılayıcı çizimlerin duyarlı vatandaşlarca farkedilmesinin ardından sosyal medyada büyük bir tepki oluşturmuş ve Habervakti.com olarak gündeme getirmiştik.. Bu tepkinin ardından Turkcell Dergilik sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir dizi açıklamada bulundu.

TURKCELL, KARİKATÜRLERİ DERGİLİK'TEN TAMAMEN KALDIRDI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell yönetimi söz konusu karikatürlerin Dergilik'ten kaldırıldığını duyurarak, içeriklerin muhatabının kendilerinin değil yayıncıların olduğunu vurguladı. Söz konusu açıklamadı,''Türkiye’nin en kapsamlı dijital yayıncılık platformu olan Dergilik’te, mizah, otomobil, moda, finans, iş dünyası, eğitim ve bilim gibi onlarca farklı kategori altında binlerce derginin yanı sıra yerel ve ulusal çapta yayın yapan yüzlerce gazete de okurları ile buluşmaktadır. Platformda yer alan tüm yayınlar Dergilik platformuna kendi yayıncıları tarafından yüklenmekte olup içeriklerle ilgili her türlü hukuki sorumluluk içeriği sağlayan veya icra eden kişi veya şirketlere aittir. Zaman zaman farklı nedenlerle şikayetler platformumuza iletildiğinde, ilgili yayın incelemeye alınarak yasal içerik sahipleri bilgilendirilmekte ve gerekli durumlarda platformdan kısmen veya tamamen kaldırılmaktadır. Bugün sosyal medyada tartışma ve eleştiri konusu olan Komikaze dergisinde yer alan karikatürlerle ilgili olarak gerekli süreç işletilmiş ve söz konusu içerikler 13.09.2020 saat 11:15’ten itibaren Dergilik platformumuzdan kaldırılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'' ifadeleri yer aldı.

HaberVakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?