banner30

banner29

'Türkiye'nin vurduğu Curin Hava Üssü'nde 17 Rus askeri öldü' iddiası

Dün sosyal medyada yayılan ve Türkiye'nin vurduğu Curin Hava Üssü'nde 17 Rus askerinin öldüğü iddiası üzerinden kullanılan fotoğrafların eski haberlerden kırpılıp tasarlandığı ortaya çıktı. Henüz 17 Rus askerinin öldüğüyle ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Dosya 29.02.2020, 15:10
'Türkiye'nin vurduğu Curin Hava Üssü'nde 17 Rus askeri öldü' iddiası

Özellikle dün akşam saatlerinden itibaren sosyal medyada hızla yayılan 'Türkiye'nin vurduğu Curin Hava Üssü'nde 17 Rus askeri öldü' iddiası üzerinden kullanılan fotoğrafların gerçek dışı olduğu ortaya çıktı.

İDDİALAR SOSYAL MEDYADA BÖYLE YAYILDI

Söz konusu iddialarda, ''Curin Hava Üssü'nün vurulması ile 17 Rus askerinin öldüğü bildirildi. İddialar henüz resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadı. Söz konusu iddiada "3 subay ve üst düzey komutanlarında aralarında bulunduğu 17 Rus subay öldürüldü." gibi ifadeler yer aldı. Konuyla ilgli ortaya atılan iddialar hiçbir resmi açıklama ve bilgiyle teyit edilemedi. 

KULLANILAN FOTOĞRAFLAR İDDİAYI ÇÜRÜTTÜ

İddiaların asılsız olduğunu belirtenler, iddia altında kullanılan Rus askerlerine ait görüntülerin çeşitli zamanlarda ölen Rus askerlerine ait olduğunu tespit etti. Bu tespitin ardından iddiaların kurmaca olduğu vurgusu yapılmaya başladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?