banner30

banner29

Twitter fenomeni 'Ankara Kuşu' Ali Babacan mı?

Sosyal medyanın en etkili mecralarının başında gelen Twitter'da AK Parti hakkında kulis bilgileri paylaşan 'Ankara Kuşu' adlı hesabın Ali Babacan'la aynı anda AK Parti'den istifalarını sunması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Dosya 08.07.2019, 14:30 08.07.2019, 15:00
Twitter fenomeni 'Ankara Kuşu' Ali Babacan mı?

Uzun bir süredir Twitter üzerinden AK Parti hakkında kulis bilgileri paylaşan Ankara Kuşu adlı hesabın eski Devlet Bakanı Ali Babacan'la aynı anda AK Parti'den istifa etmesi, takipçilerinin 'acaba aynı kişiler mi?' sorularını sormasına neden oldu.

BÖLÜNMENİN HABERCİSİYDİ

Yıllarca AK Parti propagandası yapan ve derin kulis bilgileri paylaşan 'Ankara Kuşu' adlı twitter hesabı son yıllarda AK Parti'yi hedef alan paylaşımlar ve iddialarla öne çıkmıştı. AK Parti'deki derin ayrılığın bir parçası olan hesabın ani dönüşü, partideki olası bölünmenin habercisi olarak yorumlanmıştı. Eleştirilerin dozunu arttıran Ankara Kuşu adlı hesap son olarak, eski Devlet Bakanı Ali Babacan'ın AK Parti'den istifa etmesiyle kendisinin de AK Parti'den istifa ettiğini duyurdu.

İSTİFA ŞÜPHE UYANDIRDI

AK Parti'den ayrıldığını twitter'dan duyuran Ankara Kuşu, ''Gördüğüm lüzum üzerine, milyonlarca seçmeninden sadece birisi olduğum AK Parti ile yollarımı ayırıyorum..'' ifadelerini kullandı. Söz konusu tweet'in ardından takipçileri, Babacan'la aynı anda istifa etmesini şüpheli bulurken, ''Ali Babacan sen misin?'' sorusunu sordu. Bazı kullanıcılar da AK Parti'den ayrılmasının isabet olduğunu vurguladı. Bir dönem FETÖ'nün en etkili silahlarından biri olan 'fuatavni' adlı twitter hesabına da benzetilen ''ankara_kusu'' hesabının son günlerde olduğu gibi hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alması bekleniyor.

Haber Vakti

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Her Şey Ola Biler Dostuna Düşmen Olandan Kork Vatanında Milletinde Bayrağında Hainliğ Yapar Babaçan İnsanların Gözü Önünde Dövlete Hakaretler Yağdırır HDP İnsanları İle Yanaşı Yüyürür Deva Partisi Neden Yarandığı Melum Erdoğanı Koltuğdan Endirmek HDP İnsanların İktiyare Getimek Vatan Hainlerine Allah Lenet Etsin Kim Olur Olsun
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?