banner29

Twitter'ın feminist gündeminde Hz. Muhammed'e alenen hakaret!

Feminizm rüzgarının etkisiyle Twitter'da başlatılan akıma ünlü çevreler de dahil birçok isimden destek geldi. "#erkekyerinibilsin" hashtag'inin altında sözde kadınlara yapılan ayrımcılık eleştirilirken Feminizm propagandası yapılarak ayrımcılığa farklı bir boyut kazandırılmasına yönelik tepkiler giderek artıyor. Bunun yanında bazı sosyal medya kullanıcılarının halkı kin ve nefrete tahrik eden, İslam'ı ve Hz. Muhammed'i (s.a.v.) hedef alan paylaşımları dikkatlerden kaçmadı.

Dosya 06.06.2020, 17:11 06.06.2020, 18:42
Twitter'ın feminist gündeminde Hz. Muhammed'e alenen hakaret!

Twitter'da "#erkekyerinibilsin" hashtag'i iki gündür gündemdeki varlığını sürdürüyor. Türkiye'nin aile ve toplum yapısı hiçe sayılarak, "kadınlara ayrımcılık ve haksızlık yapıldığı" iddiasıyla feminizm propagandası yapılan gündem etiketine, vatandaşların yanı sıra ünlü isimlerden de destekler geldi.

FEMİNİST ORGANİZASYONLAR ARTARAK DEVAM EDİYOR

Sözde kadınların hakkını savunan Feminist lobilerin "İstanbul sözleşmesi; genç evlilik, süresiz nafaka, kadının beyanı esastır." şeklindeki uygulamalara sebebiyet vererek ayrımcılığı körüklediği defalarca ortaya konmuştu. Sosyal medya operasyonlarına hız kesmeden devam eden feminist gruplar, her gün yeni bir çalışmayla algı oluşturmaya devam ediyor.

ALENEN İSLAM'I HEDEF ALAN PAYLAŞIMLAR!

Bunun yanında "#erkekyerinibilsin" etiketi altına yapılan bazı yorumlar halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek nefret pompalamaya devam ediyor. İslam'ı ve Hz.Muhammed'i (S.A.V.) hedef alan söz konusu paylaşımlarda Peygamberimizin Hadis-i Şerifleri tiye alınarak Müslümanlara yönelik nefret uyandıran söylemler kullanıldı.

VATANDAŞ CEVAP BEKLİYOR

Kamuoyu, haddini aşan, aile ve sosyokültürel yapıyı hedef alarak toplumun kodlarını değiştirmeye yönelik tasarlanan bu tür feminist propagandalar için yetkililerin harekete geçmesini ve gerekli yaptırımın uygulanmasını bekliyor.

Yorumlar (3)
tugo 10 ay önce
zeynepbalgi, duyguzeynep...yeriniz hazır, merak etmeyin...
.. 10 ay önce
farkında mısınız?haber sayfanızda sadece bir tane kadın yazar var ve kadınların haklarının savunulduğu her habere muhalefet olmuşsunuz.Bu yukarıda paylaştığınız haber de toplumda kadınların üzerinde kurulan baskılara yönelik bir sosyal medya dayanışmasıdır.Ne yani toplumumuzun kadınların üzerinde baskı kurduğunu,hayatlarında egemen olduğunu zannetmek isteyenler tarafından cinsiyetçi yaklaşımlarla toplumdan ayrıştırıldığını inkar mı ediyorsunuz?cımbızla sadece bir iki kişinin sözünü alıp haber yapmanız hem profesyonellikten uzak hem de yanlı olduğunuzu gösteriyor.sizin gibi müslümanlar da haberciler de kahrolsun.
Tuba Bağlar 10 ay önce
Lgbt sembolü değil o sadece gökkuşağı zihniyetiniz batsın
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?