banner29

Uyarı desenli koltukları 'ilk' diyerek sundular, İstanbul'da yıllardır uygulandığı ortaya çıktı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, otobüslerde bir ilki gerçekleştirdiğini iddia ederek, otobüslerde yaşlılar, engelliler, hamile ve çocuklu kadınların oturması için özel desenli koltuklar tasarladıklarını belirtti. Halbuki aynı uygulamayı yıllardır, İETT'nin uyguladığı ortaya çıktı.

Dosya 30.05.2019, 17:27 31.05.2019, 02:17
Uyarı desenli koltukları 'ilk' diyerek sundular, İstanbul'da yıllardır uygulandığı ortaya çıktı!

EGO Genel Müdürlüğü, engelliler, yaşlılar, hamile ve çocuklu kadınlar için otobüslerde ayrılan koltukları özel figür ve desenli kumaşlarla değiştirme kararı aldı. Bu kararın ardından bir kısım medya, söz konusu desenli koltukların bir ilk olduğunu iddia ederek kamuoyuna servis etti.

İETT'YE AİT OTOBÜSLERDE UYARI DESENLİ KOLTUKLAR YILLARDIR VAR

Engelliler, yaşlılar, hamile ve çocuklu kadınlar için otobüslerde ayrılan koltukları özel figür ve desenli kumaşlar kaplatma hizmetini, İstanbul'un toplu taşıma hizmeti veren kurumu İETT'nin yıllardır sunduğu ortaya çıktı. İETT'nin ardından Ankara'nın toplu taşıma kurumu EGO'nun böyle bir hizmette bulunması kamuoyunun takdirini topladı.

BÜYÜKŞEHİR 'İLK KEZ' DEDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin resmi twitter adresinden yapılan duyuruda ''EGO Genel Müdürlüğümüz otobüslerde hasar görmüş ve kullanılamaz hale gelmiş koltukları yenilerken, ilk kez engelliler, yaşlılar, hamile ve çocuklu kadınlar için otobüslerde ayrılan koltukları da özel figür ve desenli kumaşlarla değiştiriyor.'' ifadeleri kullanıldı. Bu açıklamanın ardından ''Ankara'da bir ilk mi yoksa Türkiye'de bir ilk mi?'' sorusu akıllara takıldı.

Haber Vakti

Yorumlar (1)
Emre 2 hafta önce
Ego bünyesinde ilk defa yapılmış koltuk desenleri
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?