banner29

Yahudi asıllı Fransız gazeteci Zemmour: Göçmenlerin hepsi hırsız, katil ve tecavüzcü...

Irkçı söylemleriyle tanınan ve Macron'un danışmanı olduğu öne sürülen Eric Zemmour, katıldığı bir televizyon programında göçmenler hakkında ''Hepsi hırsız, katil ve tecavüzcü.'' ifadelerini kullandı. Zemmour'un açıklamalarına tepki yağdı.

Dosya 09.10.2020, 22:31 09.10.2020, 22:51
Yahudi asıllı Fransız gazeteci Zemmour: Göçmenlerin hepsi hırsız, katil ve tecavüzcü...

Irkçı söylemleriyle öne çıkan Yahudi asıllı Fransız gazeteci Eric Zemmour göçmenler hakkında infiale neden olan ifadeler kullandı.

HEPSİ HIRSIZ, KATİL VE TECAVÜZCÜ

Katıldığı programın Christine Kelly, Zemmour'a göçmen çocukların göçünü ele almanın “Adil bir yolu olup olmadığını” sordu. Zemmour, "Adil bir yol yok. Durumu tersine çevirmemiz gerekiyor. Bu gençler, göçün geri kalanı.'' ifadelerini kullandı. Kelly araya girerek "Hepsi değil" cevabını verdi. Zemmour, “Hepsi, Christine. Herşey. Çünkü burada işleri yok. Tekrarlıyorum. Hırsızlar, katiller, tecavüzcüler, hepsi bu. Geri gönderilmeleri gerekiyor. " diyerek açıklamlarını ırkçı bir şekilde pekiştirdi.

FRANSIZ BAKAN VE YAHUDİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Fransız kabinesinde yer alan bakanlardan Elisabeth Moreno, Zemmour'un sözlerinin "iğrenç ve ırkçı" olduğunu söyledi. CRIF (Fransa'daki Yahudi Kurumları Temsilcileri Konseyi), CNews'e Zemmour'u “tahammül edilemez ve ırkçı” sözleri nedeniyle kovmaya çağırdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?