banner29

Yılmaz'dan flaş açıklamalar! 'Duaların kabulü, bedduaları kaldırmaktır'

İnstagram canlı yayınında Bülent Deniz'in sorularını cevaplayan ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, ''Duaların kabul edilmesinin en büyük şartı bedduaların ortadan kaldırılmasıdır.'' vurgusunda bulundu.

Dosya 02.04.2020, 14:42 02.04.2020, 15:31
Yılmaz'dan flaş açıklamalar! 'Duaların kabulü, bedduaları kaldırmaktır'

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz'ın açıklamalarda bulunduğu Milli Diriliş koronavirüs salgını nedeniyle 2 haftadır gerçekleştirilemiyordu. İzleyicilerin merakla beklediği Milli Diriliş bu hafta instagram canlı yayını üzerinden gerçekleşti.

BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASI RUHLARIMIZA ŞİFADIR

İktidarın 'evde kal' çağrısına uyan Şevki Yılmaz, instagram canlı yayını üzerinden Bülent Deniz'in sorularını cevapladı. Yılmaz canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda ve uyarılarda bulundu. Deniz, Başkan Erdoğan'ın bağış kampanyası başlatmasını Yılmaz'a sordu. Yılmaz: ''Devletimizin yardım kampanyası başlatması, ihtiyacı olduğundan değil, bizi teşvik amaçlıdır. #bizbizeyeteriz kampanyası ruhlarımıza şifadır. Peygamber Efendimiz "belaları sadaka ile savun!" demiştir. Bu kampanya ruhların tedavisidir, dua kapısıdır. Devletimiz emin ellerdedir!'' sözleriyle yorumladı.

BEDDUALARI ORTADAN KALDIRIN

Duaların kabulunun şartları olduğunu hatırlatan Yılmaz, ''Duaların kabul edilmesinin en büyük şartı bedduaların ortadan kaldırılmasıdır. İstanbul sözleşmesi (İslam'a isyan sözleşmesi) bir bedduadır! Sivas Davası mağdurlarının varlığı, Selam-Tevhid Davası, Mustaz’aflar davası, Allah'ın kabul ettiği genç yaştaki Meşru evlilikleri Affın dışında tutmak, nafaka mağduriyetinden oluşan mazlumiyetler birer bedduadır! Nice mazlumlar oluşturmuştur! Binlerce baba-ana ve evlatları erken yaşta evlilik mağdurları olarak ağlıyor! Bu da zulümdür! Bu da bir bedduadır!''' sözleriyle çok tartışılacak ifadelere imza attı.

SAĞLIK PERSONELİ FEDAKARCA DAVRANDI

Koronavirüs salgınına karşı mücadele eden sağlık personellerinin fedakarlıklarını da dile getiren Yılmaz, vefat eden vatandaşlarımızın cenaze namazları için de gıyabi olarak namaz kılma çağrısında bulundu.

İşte bu ve benzeri açıklamaların ve daha fazlasının yer aldığı canlı yayının band kaydı:

Yorumlar (1)
Şaban Uçur 1 yıl önce
32/SECDE-14: Fe zûkû bi mâ nesîtum likâe yevmikum hâzâ, innâ nesînâkum ve zûkû azâbel huldi bi mâ kuntum ta’melûn(ta’melûne).
Öyleyse bu "likâe" (yaşarken Allah'a ulaşma) gününüzü, unutmanızdan dolayı (azabı) tadın. Muhakkak ki Biz de sizi unuttuk. Ve yaptıklarınız sebebiyle ebedî azabı tadın.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?