banner29

Yine ezan okunurken ıslık çaldılar, ezana saygısızlık ettiler!

Geçen yıl Taksim'de gerçekleşen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yürüyüşünde kalabalığın arasına karışarak ezanın okunduğu esnada ıslıklarını kesmeyerek bütün Türkiye'nin tepkisini çeken provakatör gruplar, bugün de kadınlar günü adı altında Beyoğlu, Tophane-i Amire yürüyüşlerinde ezan okunurken ıslıklarını kesmeyerek eylemlerini yineledi.

Dosya 08.03.2020, 23:09 09.03.2020, 00:40

Aynı provakatör gruplar geçen yıl 8 Mart'ta İstiklal Caddesi'nde yapılan yürüyüşte, ezanın okunduğu esnada şiddetli bir şekilde ıslık çalarak adeta ezanı protesto etmişlerdi.

ÖMER ÇELİK: EZANA YÖNELİK BİR PROTESTOYDU

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Ezanı protesto ettiklerini ve orada bulunurken de yürüyüşte bulunup da bunu yaptık diyenlerin de orada bir ezan protestosu yaptığı ortaya konulmuştur." ifadelerini kullanmıştı. Görüntüleri izleyenlerin de aynı tepkiyi vermesinin ardından, kendinilerini savunan yürüyüşçülerin bir kısmı ezanı protesto etmediklerini söylese de bir kısmı da bunun ezanı yönelik olduğunu vurgulamıştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ: EZAN DİNMEZ, BAYRAK İNMEZ!

Geçen yıl yürüyüşü organize edenler 'böyle bir kastımız yoktu' yönünde açıklamada bulunmasına rağmen bu yıl da aynı olayın tekrar edilmesi şüphelerin artmasına neden oldu. Bu yıl da aynı eylemi tekrar ederek nereye varmayı amaçladıkları belli olmayanlara sosyal medya kullanıcılarından ''Ezan dinmez, Bayrak inmez!'' tepkileri yoğun bir şekilde arttı.

Haber Vakti

Yorumlar (1)
sADIK AKIN 1 yıl önce
YÜCE ALLAH'IMIZ HEPSİNİN BELASINI VERSİN !
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?