Yozlaşıyoruz! Ezan okunurken çılgınca eğlenmeye devam ettiler!

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde Fatih Anadolu Lisesi'nin mezuniyet kutlamaları 'ezan sesi'ne aldırış etmeden devam ederken, vatandaşlardan konuyla ilgili tepki geldi. Asıl suçlu öğrenciler mi, yoksa eğitim sistemi mi?

Yozlaşıyoruz! Ezan okunurken çılgınca eğlenmeye devam ettiler!

Geçtiğimiz günlerde akşam saatlerinde bir vatandaş, ezan sesine aldırış edilmeden mezuniyet kutlamalarına devam edildiğini gösteren görüntüleri paylaştı. Görüntülerin ardından olay hakkında hem tepki hem de özeleştiri geldi.

EZAN SESİNE SAYGIYI YİTİRDİK

Ezan sesine saygının duyulduğu bir toplumdan, ezan sesine aldırış edilmeden çılgınca eğlenildiği bir topluma nasıl geçiş yapıldığını vurgulayan sosyal medya kullanıcıları, olaya hem tepki gösterip hem de özeleştiri yapmaktan geri durmadı. Manisa'nın Yunusemre ilçesinde Fatih Anadolu Lisesi'nin mezuniyet kutlamaları esnasında kaydedilen görüntünün, toplumun geldiği nokta konusunda ipuçları verdiği de vurgulandı.

EMPERYALİST EĞİTİM SİSTEMİNİN SONUCU MU? YOKSA...

Emperyalist düşüncenin hakim olduğu eğitim uygulamalarının getirdiği bir sonuç olarak gösterilen olayda, eğlenmenin bir hak olduğu belirtilirken, değerlerimizin yitirilmesinin önünü açan bir şekilde eğlenilmesi tepkilere neden oldu. Manisa'da yaşayan ve konuyla ilgili hassasiyetlerini dile getiren vatandaşlarımız, eğlenen lise öğrencilerini suçlamanın kolaya kaçmak olduğunu belirtirken, asıl suçlunun eğitimdeki milli ve manevi olmayan unsurların olduğu vurgulandı.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 20:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
yozlaşan liseli 45
yozlaşan liseli 45 - 4 ay Önce

abi bizlik bi durum yok eğitim sistemi

Hasan Uyar
Hasan Uyar - 4 ay Önce

Müzik sesinden ezan duyulmuyor. Ezan Sesi duyulduğunda müzik okul müdürünün uyarısı ve gecenin bittiği anonsu ile bitirikiyor. Haberde ki değerlendirme ezbere yapılmış maksatlı bir haber. Bu okulun öğretmen ve öğrencileri değerlerine bağlı başarılı bir gençlik.

Emin Mutluer
Emin Mutluer - 4 ay Önce

O gece bende oradaydım.Yağmur yağmasına rağmen çocuklarımızın bu en özel gecesinde okul müdürü başta olmak üzere canla başla çalışan öğretmenleri gördüm.Gecenin sonunda sadece 10 dk süren ve evlatlarımızın eğlendiği bir bölüm oldu.Ses yüksek olduğu için ezan sesi duyulmadı...Bence o görüntüyü çekip gönderenin ve haber yapanın ezanla işi yok...Bilmeden tamamen kul hakkı yiyerek iftira atıyorsunuz...Benim evladım milli manevi değerlerine son derece bağlı namazı ezanı bilen bir genç.Haberi görünce çok üzüldü.4 yıl eğitim gördüğü okulunun böyle iftira ve yalan dolu bir haberle gündeme gelmesi bizi üzdü.Bu okul bunu hak etmiyor.Bilinsin istedim.

Handan Kaşıkçıoğlu
Handan Kaşıkçıoğlu - 4 ay Önce

Tamamen art niyetle yapılan kasıtlı bir haber.Okulumuz idareci,öğretmen ve öğrencileri ile her zaman Manisa nın gururu olmuşlardır.4 yılımın geçtiği okulumun aradan yıllar geçse de bana kattığı değer ve özellikler tartışılmaz.Lütfen haber yaparken daha dikkatli olun.

H... Ş....
H... Ş.... - 4 ay Önce

Siz h... ve ş... yoksunu bir avuç y.... Bu haberler maksatlı ve bilerek yaptığınızı çok iyi biliyoruz.

Ne Olacak
Ne Olacak - 4 ay Önce

Bravo gençler

Metin ÇELİK
Metin ÇELİK - 4 ay Önce

Mezuniyet töreninde yağmurdan dolayı salona sınıf sınıf alındık.Hiç aksamadan mevcut şartlar dahilinde olabilecek en güzel bir program oldu.Gecenin sonunda yağmur durduğu için kep atma dışarıda yapıldı.Yaklaşık 8-10 dakika süren bir müzik eşliğinde çocuklar eğlendiler.Ezan sesi kesinlikle duyulmadı.

SIRADAKİ HABER

banner5