banner29

Yusuf Kaplan böyle isyan etti: Türkiye'den İslam'ı tasfiye etmeye çalışıyorlar!

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan geçtiğimiz aylarda TV Net'te yaptığı açıklamalarda Türkiye'de nasıl ve neden İslam'ın tasfiye edilmeye çalışıldığını isyan ederek dile getirmişti. Kaplan'ın o konuşması bugün halen daha geçerliliğini korumaya devam ediyor.

Dosya 15.10.2020, 15:00 15.10.2020, 16:53
Yusuf Kaplan böyle isyan etti: Türkiye'den İslam'ı tasfiye etmeye çalışıyorlar!

Araştırmacı-yazar Yusuf Kaplan, cemaatler üzerinden oynanan oyunla Türkiye'de İslam ve Müslümanlar tasfiye edilmeye çalışılıyor vurgusunda bulunarak gelen tehlikeyi işaret etti. 

İSLAM'I BU ÜLKEDEN TASFİYE ETMEK İSTİYORLAR

''Müslümanların devletlerini yok ettiler. Müslümanların cemaatlerini yok etmek istiyorlar.'' diyen Kaplan, ''Yani Türkiye'de cemaatleri ve tarikatları yok ettiğiniz zamanortada İslamiyet’ten eser kalmaz. İmam Hatiplere ve ilahiyatlara ruh veren cemaatlerdir. Cemaatler vuruldu, ilahiyatların ve imam hatiplerin itikadı bozuldu. Cemaatlerin, tarikatlerin, medreselerin, ilahiyatların birbirne omuz vurmamaları, omuz vermeleri lazım. Tam böyle bir zaman diliminden geçiyoruz. 15 Temmuz'da tarikatlar ve cemaatler tankların altına yattı. 16 Temmuz'da ne yaptılar? Televizyonlara fosilleşmiş Kemalist generalleri çıkardılar. Laikliği pompaladılar. Nasıl bir tezgah ya bu? Böyle bir şey olabilir mi? Sonra da Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış adamları televizyona çıkardılar. Onlar da 'Bizi ancak Laiklik kurtabilir' dedi. 72.5 milleti ben laiklikle bir arada tutmadım. İslamla bir arada tuttum. Cemaat ve tarikatları bahane ederek bu ülkeden İslam’ı tasfiye etmek istenler var. Müslümanları tasfiye etmek istiyorlar. Burada küresel sistem işin içinde. Bunları konuşabiliriz.” ifadelerini kullandı.

İSLAM'IN HAYAT BULMASINI SAĞLAYAN OMURGA ÇÖKERTİLİYOR

Açıklamalarına devam eden Kaplan, ''Cemaatler gittiği zaman bu ülkenin çocukları kime kalır. İki kuşak çocuğumu kaybettim. AK Parti iktidarı döneminde bu ülke iki kuşağını kaybetti. Ben de nefes kalmadı bunu anlatmaktan. İslam’la ilişki sıfır, iki kuşak gitti. Böyle bir nesil geliyor. Bu sene üniversitelerin hiçbirinde oruç tutulmadı. Türkiye’de İslam’ın bir şekilde hayat bulmasını sağlayacak omurgayı çökertmeye çalışıyorlar. Bu omurga cemaatler, tarikatlardı. Cemaatler olmadan bu toplum İslam ile ilişkisini sürdüremez. Müslümanların devletlerini yok ettiler. Şimdi Müslümanların cemaatlerini yok etmek istiyorlar. Türkiye’de cemaatleri yok ettiğiniz zaman ortada İslam’dan eser kalmaz. Bu laik eğitim kurumunun bizi götüreceği yer gayya kuyusudur. İslami iddialarımızı reddeden eğitim sistemiyle ne de rejimiyle olmaz. Cemaatler kendine çeki düzen vermezse cemaatler bunun hesabını veremez. AK Parti tabanında öyle bir algı oluşturdular ki tüm cemaatker tü kaka... Yapmayın ya... FETÖ ile tüm cemaatleri aynı yere koyamazsınız. Kasetçilik, şantajcılık yapan bir yere cemaat diyemez, ancak örgüt deriz. '' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar (1)
avcıoğlu 8 ay önce
Küresel güçler içimizdekileri kullanarak neslimizin itikadını bozdular.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?