banner30

banner29

Yusuf Kaplan'dan tarihe geçecek çıkış!

Bir televizyon programına katılan araştırmacı yazar Yusuf Kaplan çok önemli açıklamalarda bulundu.

Dosya 05.09.2019, 00:57 05.09.2019, 01:36
Yusuf Kaplan'dan tarihe geçecek çıkış!

Habertürk TV'de yayınlanan Türkiye'nin nabzı programında Cemaatler ve Tarikatlar meselesinde Türkiye'nin nabzı tutuldu. Muhafazakar kesimden sadece Yeni Şafak Yazarı Yusuf Kaplan'ın katıldığı program kısa sürede sosyal medyanın birinci gündem maddesi oldu.

Devlet içinde bir 'Laik Cemaat' olduğundan bahseden Kaplan, bu cemaatin Türkiye'nin önünde bir takoz gibi durduğunu aktardı ve bu cemaatin beslendiği  Kemalizm'in Türkiye için modernleşme projesinin bir uzantısı olduğunu söyledi.

Yusuf Kaplan aynı zamanda yakın tarihini bilmeyen bir entellektüel kesiminin Türkiyenin önünde nasıl bir engel teşkil ettiğini de açıkladı. Tanzimattan beri bir yola girdiğimizi ve bu rotanın bizim yolumuz olmadığını aktaran Kaplan, 'Geminin kaptanlığını çoktan kaptırdık' dedi.

"Tanzimat Fermanı'ndan bu yana bu ülke bizim elimizden alındı. Alanlar kim? Abdulaziz'in kim bileklerini kestiyse, II. Abdulhamid'i kim tahttan indirdiyse, Menderes'i kim idam ettiyse, Özal'ı kim katlettiyse, Yazıcıoğlu'nu kim öldürdüyse, Erdoğan'a kim diktatör diyorsa."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?