DSÖ ve Gates Vakfı'na ait 25 bin e-posta hacklendi, pis kokular ortaya çıktı!

Dünya Sağlık Örgütü, Gates Vakfı ve ABD Sağlık Bakanlığı'na (NIH) ait 25 bin e-posta adresi hacklendi ve postalar derin ağlarda paylaşıldı. E-postaları ele geçiren hackerler, koronavirüs salgınında ABD, Gates Vakfı, DSÖ ve Çin arasında derin bağlantılarının olduğunu öne sürdü.

Dosya 23.04.2020 - 01:46 23.04.2020 - 01:46 Bülent Deniz

The Washington Post'ta yer alan habere göre, Bir grup hacker, Dünya Sağlık Örgütü, Gates Vakfı ve ABD Sağlık Bakanlığı'na (NIH) ait 25 bin e-posta adresi hackledi ve bu bilgileri derin ağlarda paylaştı. 

E-POSTALARDAKİ DETAYLAR KISA SÜREDE ORTAYA ÇIKABİLİR

Ha-ckarların darkweb'de paylaştığı e-posta adresleri, ırkçu gruplar tarafından kullanılmaya başlandı. Söz konusu gruplar, Dünya Sağlık Örgütü, Gates Vakfı ve ABD Sağlık Bakanlığı arasında koronavirüs bağlantısı kurmaya çalıştığı da belirtildi. Söz konusu e-postalarla ilgili detayların kısa bir süre içinde ortaya çıkması bekleniyor. FBI'ında bunu önlemek için bazı web sitelerini şimdiden engellemeye başladığı söylendi.

COVİD-19, HIV VİRÜSÜNDEN YAPILDI

Çin'de başlayan koronavirüs salgınına karşı çok geç kalan Dünya Sağlık Örgütü, Wuhan Viroloji Enstitüsü ve Microsoft'un sahibi Bill Gates'e ait Gates Vakfı hedef alandı. E-posta şifrelerini ele geçiren hackerlar, Covid-19'u HIV virüsünden (AIDS) yapay bir şekilde üretildiğini belirten mesajlar paylaşmaya başladı.

Yorumlar (3)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@