Düğün salonları ne zaman açılacak, düğünler ne zaman başlayacak? Düğünler yasak mı, serbest mi 2021?

Normalleşme sürecinin 1 Mart itibari ile başlaması Düğünler ne zaman açılacak 2021? Düğünler yasak mı? Düğünler ile ilgili son dakika haberler! sorularını beraberinde getirdi. Konu ile ilgili bilgiler haberimizde yer almaktadır.

Gündem 24.02.2021 - 20:00 24.02.2021 - 20:00

Mart ayı ile birlikte normalleşme sürecinin ilk aşaması başlayacak. Peki, Düğünler ne zaman açılacak 2021? Düğünler yasak mı? Düğünler ile ilgili son dakika haberler! Yasaklar ne zaman bitecek? Ne zaman düğün salonları açılacak?

DÜĞÜNLER NE ZAMAN AÇILACAK?

Uzun süredir yapılamayan düğünler ne zaman açılacak? Konu ile ilgili, 16 Mart 2020 tarihinde Bakanlık tarafından yayımlanan genelgede şu ifadelere yer verildi:

"İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Coronavirüs konulu ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine bugün saat 24:00 itibariyle durdurulacak."

YASAKLAR NE ZAMAN BİTECEK?

Sokağa çıkma yasağı, Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz." ifadelerini kullandı. Peki, Mart ayı itibariyle sokağa çıkma yasağının kaldırılabileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı detaylara değindi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@