Dünya uzaydan mı kundaklanıyor? Amazonlar, California, Çernobil...

Beyaz Tv'de yayınlanan Ne Var Ne Yok programına konuk olan Tarih Felsefecisi Erkan Trükten, Çernobil yangınıyla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Gündem 17.04.2020 - 17:22 17.04.2020 - 17:22

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Türker Akıncı'nın moderatörlüğünü yaptığı, Ne Var Ne Yok programına konuk olan Tarih Felsefecisi Erkan Trükten, Çernobil yangınıyla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Trükten, Çernobil'de çıkan yangının tesadüf olmadığını ileri sürdü.

"HAARP çok farklı bir aşamaya ulaşmış"

Trükten, "Koronavirüsü bile unutabiliriz. Çernobil çok enteresandır, bunca yıldır kazanın olduğu dönemden beri Çernobil etrafında bir yangınla karşı karşıya kalmadık. Bizim burada esas sormamız gereken soru: Neden şimdi? Çünkü bakın 2019 yılına girerken Amazonların yanışını gördük. Sonra Avustralya'daki yangınları gördük. Daha öncesinde de Yunanistan'da büyük bir yangın vardı. California'da da büyük bir yangın vardı. Ki bu yangınlar çok enteresan yangınlardır. Hele de California yangınına baktığınızda orada sadece belli evlerin yandığını görüyorsunuz. Evlerin kenarındaki ağaçlar hiç yanmamış. Otomobiller erimiş, ancak otomobilin kenarındaki çiçekler ve çimenler hiç yanmamış. Bu da bize gösteriyor ki HAARP çok farklı bir aşamaya ulaşmış. O aşama üzerinden de artık yangınları da meydana getirebiliyor.

Ve bu yangınlar sonucunda da bugün çevreci hareketler kendilerine daha büyük yer ediniyorlar, yangınları bahane göstererek. Çünkü küresel ısınma, esasında küreselciler tarafından çok istenen bir şey. 'İnsanoğlu küresel ısınmaya yol açıyor' propagandası yapmak için nüfusu azaltma gerekçeleri arasında gösterilecek küresel ısınma." dedi.

"Çernobil'deki yangın tesadüfen çıkmış bir yangın değil"

Trükten konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Ve ardından küresel ısınma üzerinden konuşacağımız nokta üzerinden de Çernobil'e geldik. Bütün bu yangınlardan sonra, şimdi Çernobil'de bir orman yangını... Kritik seviyede radyasyon seviyesini yüzde 14-16 arasında, ki bunu Ukrayna açıkladı, arttıran bir yanış gördük. Ve bunun radyaaktöre yaklaşmasıyla birlikte bunun çok daha büyük etkileri olabilirdi. Hele de yağmur çıkarsa... Bu yağmurla birlikte o kül tabakasını tekrar bölgeye dağılması... Çok riskli bir süreç geçirdik bir hafta içerisinde. Ben bunu Madonna'nın dansında bir aşama olarak gördüm."

"Kundaklamanın uzaydan veyahutta iyonosfer üzerinden bir yansıtma kullanılarak yapıldığı ortaya çıkıyor"

"Bu yangın bana kalırsa tesadüfen çıkmış bir yangın değil." diye konuşan Trükten şunları kaydetti:

"Her şeyin tuzu biberi olması için çıkartılmış bir kundaklama. Bana kalırsa zaten Brezilya yangınları da tesadüfen değil. Öyle bir yangın düşünün ki aynı anda on bin yerde aynı anda başlayan bir yangın. Ve bir ay içerisinde yüz binlerce yere, Amazonlar'a sıçrayan bir yangın. Bunun küresel ısınmayla hiçbir alakası yok. Küresel ısınmayla alakası olsaydı bu aşama aşama gelirdi. 2019'da bütün ormanlar yanmaya karar vermezdi. Avustralya'da bütün ormanlar yanmaya karar vermezdi. Oradaki de çok ilginç. Sanki on binlerce yerde kundaklama başladı bir anda. California yangınlarını da aklımıza getirirsek o kundaklamanın nasıl yapıldığı... Yani uzaydan, veyahutta iyonosfer üzerinden bir yansıtma olarak kullanılarak yapıldığı ortaya çıkıyor. Ve o bölgenin de muhtemelen bir kundaklama sonucu, ama gelişmiş bir teknolojiyle yakılmış olma ihtimali var. O yüzden geçmiş olsun. Çok zor bir süreç yaşatıp çok daha karamsar bir yere gidiyor olabilirdik bu yangın sonrası. "

HAARP nedir?

Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active Auroral Research Program) ya da kısaca HAARP, ABD Ordusu, ABD Donanması ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen İyonosfer'in özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska'da sürdürülen çalışmadır. İlk kez Sırp asıllı Amerikalı bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmış bir fikirdir.

HARP silahı nedir?

HAARP silahı blinçli olarak deprem, tsunami, aşırı sıcaklar tektonik silahlı saldırı olarak nitelendiriliyor. Depremin silah olarak kullanılması fikri bazı ülkelerce kabul edilmese de bu teori hala tartışılıyor.

Yorumlar