ABD Başkanı Trump'ın koronavirüs testi "negatif" çıktı

WASHINGTON (AA) - ABD Başkanı Donald Trump'a yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin negatif çıktığı bildirildi.

ABD Başkanı Trump'ın koronavirüs testi "negatif" çıktı

Beyaz Saray Başhekimi Sean P. Conley, yaptığı yazılı açıklamada, dün gece Trump'la yaptığı görüşme sonrasında başkanın koronavirüs testi almaya karar verdiğini ifade etti.

Conley, "Bu akşam, testin negatif çıktığına dair teyit aldım." ifadesini kullandı.

Geçen hafta virüs testlerinin pozitif çıktığı Brezilyalı delegasyon görüşmesinden sonra henüz yeni tip koronavirüse dair herhangi bir belirti göstermediğini aktaran Conley, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) ve Beyaz Saray Koronavirüs ile Mücadele Görev Takımı ile yakından çalıştıklarını ifade etti.

Geçen günlerde görüştüğü 4 Brezilyalı yetkilinin koronavirüs testlerinin pozitif çıkması üzerine, Trump'ın da bu testi yaptırıp yaptırmayacağı merak konusu olmuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Günel.
Günel. - 3 ay Önce

Düşmen Tranp Ölmez Zaten Onların Emeği Virus Dünyanı Milleti Ne Hale Saldı İnsanların Zaten En Böyük Sıkıntısı Savaş İdi Sağlamlığımızda Elden Gedir Tranp Müselman Halkları Üçün Zaten Virus Hara Getse Müselmanlara Karşı Sidet Açı Yaşatılar Ereb Ölkesi Tranpın Dostu Olandan Müselmanlar Bir Adım Ereb Ölkesinden Uzak Olup Hindistana Gedir Müselmanları Öldürüler Allah Korusun Tranpı Ne Yapmağ Lazım Onu Müselmanlar Birleşip Yandımalı Yoksa Virus Bitmez Bir Neçe Aydan Sonra Şu Virus Biteçek Yeni Viruslar Yaranaçağ Kimse Bilemez Mekeni Kebeni İnsan Sevgisinden Uzak Eden Tranp Yeni Oyunlar Oynayaçağ Çanbazın Oyunları Bitmez Allah Müselmanları Korusun Tranpın Sağlamlığı Elinden Getsin Ebabil Kuşların Türküyeye Yaralı Gelmesin Bir İşareti Var Kuşlarl Boşuna Rabbim Türküyeye Yollamayıp Türk Halkında Müselmanlığ Kalıp Diger Halklarda Müselmanlığ Bitmek Üzre Ereb Ölkesi RAMAZAN Bayramın Dini Bayramları Unutdular Ereblerin Gözü Lüks Hayatda İslam Dini Yadaşlardan Silinip

SIRADAKİ HABER

banner5