'ABD darbe yaparsa çok memnun oluruz'

Venezuela'da kendisini başkan ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, başarısız darbe girişiminden sonra Washington’un bu yolu izlemeye karar vermesi halinde askeri darbeyi memnuniyetle karşılayacağını ve darbeyi desteklediğini söyledi

'ABD darbe yaparsa çok memnun oluruz'

Geçtiğimiz hafta başarısız darbe girişimi sonrası Washington Post gazetesine konuşan 35 yaşındaki Juan Guaido, "Belki de daha fazla askere ihtiyacımız var, belki de onu devirmeye istekli daha fazla devlet görevlisine ihtiyacımız var" dedi.

BAŞARISIZLIĞA RAĞMEN DARBEDE KARARLI

Muhalefetin gelecekteki seçenekleri ile ilgili de konuşan Guaido, ABD'nin desteklediği bir askeri darbeyi memnuniyetle karşılayacağını söyledi. Washington askeri elini muhaliflere uzatması halinde Guaido, bu seçeneği Ulusal Mecliste muhaliflerin desteğiyle onaylatma sözü verdi.

DARBE GİRİŞİMİNİ BAŞARISIZLIĞA UĞRATAN ETKEN

Guaido ve destekçileri, Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu devirmek için giriştikleri ABD destekli darbe kalkışması başarısızlıkla sonuçlandı. Darbeyi başarısızlığa uğratan en önemli etken ise, Venezuela silahlı kuvvetlerinin Maduro'ya sadakat göstermesi oldu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 23:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ihsan
Ihsan - 12 ay Önce

türkiyedeki karşılığı kılıçtaroğlu

SIRADAKİ HABER

banner5