banner30

banner29

ABD'den flaş karar: Husiler terör örgütü listesinden çıkarıldı!

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Yemen'deki Husileri yabancı terör örgütleri listesinden çıkardıklarını açıkladı.

Dünya 12.02.2021, 19:04
ABD'den flaş karar: Husiler terör örgütü listesinden çıkarıldı!

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Yemen'deki Husileri yabancı terör örgütleri listesinden çıkardıklarını açıkladı. İran destekli Şii Husiler bölgede uzun yıllardır kaosun sebebi olarak tepki çekiyordu. Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor.

Ayrıntılar geliyor...

YEMEN'DEKİ İÇ SAVAŞ VE İNSANİ KRİZ

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de, İran destekli Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.

Yemen

Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulundururken, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

Yemen'den uluslararası topluma çağrı: İran'a baskı yapın

Yemen'de yaklaşık 6 yıldır süren çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirdi. Dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen'deki süregelen iç savaş, sebep olduğu kıtlıkla ülkede büyük bir insani krizin ortaya çıkmasına yol açtı.

Yorumlar (1)
AlperenYavuz 5 ay önce
Bu terör listeleri komedyası, işime gelmeyen terörist işime yarayan aktivist felan. Allah ın on pulunu bekleye dursun on kul, Bir kişiye tam dokuz, Dokuz kişiye bir pul, Bu taksimi bugün bu zalimler yapıyor.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?