banner29

ABD'den Rusya ve Esed'e 'İdlib' tehdidi

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Türkiye ve Suriye'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dünya 10.03.2020, 19:27
ABD'den Rusya ve Esed'e 'İdlib' tehdidi

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James JeffreyTürkiye'nin Suriye'nin İdlib vilayeti için talep ettiği askeri yardım konusunda Brüksel'deki NATO karargahında müttefiklerle görüşmeler yürüttü.

Jeffrey'in müttefiklerle 'İdlib'deki ateşkesi Rusya ve Suriye hükümetinin ihlal etmesi halinde' alınabilecek önlemleri de ele aldığı belirtildi.

'HER ŞEY MASADA'

Brüksel'de konferans bağlantısıyla gazetecilerle basın toplantısı düzenleyen ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi, 'NATO'nun İdlib'de Türkiye'ye yardım etmek için ne yapabileceğine baktıklarını' söyleyerek "Patriot hava savunma sistemlerinin konuşlanması dahil her şey masada" mesajını verdi.

Rusya ya da rejim güçlerinin ateşkesi bozması durumunda harekete geçeceklerini ifade eden Jeffrey, ABD ve Avrupalı müttefiklerinin yaptırımlarla hızla yanıt vereceğini vurguladı.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Amerka Harada İdin İndimi Rus Esed Yadına Düşdü TÜRK Halkının Yanında Olmadınız Natonun Üzvüdü Türküye Savaş Bitdi Masada Oturmağ Lazım Gelmisiniz Ki Bizde Varığ Türk Halkın Her Zaman Tek Koydunuz Allahda Tek Bütün Dünyaya Hakim Türk Halkıda Tek Bütün Liderlerin Karşısında Duran Lideri Var R.T.E MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Güzel Söyleyip Geçmişini Hatırlamayanlar Onu Bir Kez Daha Yaşamağ Zorunda Kalırlar
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?